Bolu’dan 2000 kişi yararlanabilecek

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’ten yapılan açıklamaya göre üniversite affından 500 binden fazla kişinin faydalanması bekleniyor. İlimizden ise bu aftan yararlanacak kişi sayısının iki bin kadar olacağı belirtiliyor.

Bolu’dan 2000 kişi yararlanabilecek
HABER:Aysun Beykoz

Yasa terör suçları haricindeki tüm öğrencileri kapsıyor. Yasa çıktığında önümüzdeki yıl için başvurular üniversitelere yapılacak. Başbakan Binali Yıldırım’ın, binlerce adayı ilgilendiren üniversite affı ile ilgili açıklamalarının ardından detaylar belli olmaya başladı. Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) yapılan açıklamaya göre örgün, açık öğretim, lisans, ön lisans, hazırlık, lisansüstü, birinci ve ikinci öğretim ile birlikte Tıpta Uzmanlık Eğitimi (TUS) ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi’ne (DUS) devam ederken eğitimini yarıda bırakan öğrenciler af kapsamında olacak. Bu durumda ilimizde iki binden fazla aday olduğu tahmin ediliyor.

Sadece terör suçu kapsamında üniversiteyi bırakanlar bundan yararlanamayacak. Adaylar yasa çıktığında önümüzdeki yıl için gidip üniversitelerine başvuracaklar, tüm işlemler yükseköğretim kurumları tarafından yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124