Bolu’dan Kosova’ya barış eli uzandı

İl Genel Meclisi Temmuz Ayı toplantıları başladı. Oturumda Kosova Barış Gücü destek harekâtında kullanılacak olan kamyonun alınmasına oy birliği ile karar verildi.

Bolu’dan Kosova’ya barış eli uzandı
 İl Genel Meclisi Temmuz Ayı toplantıları start aldı. Mücahit Kutlu Başkanlığında gerçekleşen toplantının ilk oturumunda meclis üyeleri üç gündem maddesini görüşerek karara bağladı. İl Genel Meclisi Temmuz Ayı toplantılarının ilk oturumunda 3 madde görüşülerek karara bağlanırken, ilk olarak Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğine 150 bin TL ödenek aktarılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Oy birliği ile kabul edilen bu maddenin ardından, Mengen İlçesi Kuzgöl Köyünde Mehmet Ali Kurtçu’ya ait tapu tahsis belgesinin kesin tapuya çevrilmesi maddesi görüşüldü. Bu madde de oy birliği ile kabul edildi.

 

İçişleri Bakanlığından 200.000 lira ödenek geldi

 

 

Meclisin son gündem maddesinde ise İl Özel İdaresine bir adet damperli kamyon alınmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Rapora göre, İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen ödenek ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 4. Kolordu Komutanlığı Kosova Barış Gücü destek harekâtında kullanılacak olan kamyonun alınmasına oy birliği ile karar verildi. Konuyla ilgili konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, “Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 4. Kolordu Komutanlığı Kosova Barış Gücü destek harekâtı kapsamında bir araç alma ihtiyacı oldu. Daha önce İl Özel İdaremiz bir kamyon vermiş ve kullanılmıştı. Bu aracın eski olması ve sık sık arızalanması nedeniyle yeni araca ihtiyaç var. İçişleri Bakanlığından gelen ödenek ile bu aracı almış olacağız” diye konuştu. 

 

   

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2013, 21:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124