Bolu’dan Siirt’e dostluk eli uzandı

‘Gönüller Bir Olsun’ sosyal projesi kapsamında Siirt’ten Bolu’ya gelen 44 öğrenci Abant İzzet Baysal Üniversitesini gezdi.

Bolu’dan Siirt’e dostluk eli uzandı
 Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’nün ‘Gönüller Bir Olsun’ sosyal projesi kapsamında Bolu’da ağırladığı 44 öğrenci, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni de ziyaret etti. Bu kapsamda Siirt Şehit Abdülhakim Ayten Lisesi 9, 10 ve 11’inci sınıfta öğrenim gören 35; Siirt Üniversitesinden 5; Özel Celal Değer İlkokulundan 2; Yavuz Sultan Selim Lisesi ile Merkez İMKB Gazi Lisesinden 1’er öğrenci Abant İzzet Baysal Üniversitesine geldi. Ziyaret kapsamında Siirtli öğrencilere ilk olarak AİBÜ Sosyal Tesiste akşam yemeği ikram edildi. Yemeğe Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun’un yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Gümüştekin ile Prof. Dr. Cabir Terzioğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu, Bolu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Şenol, AİBÜ Öğrenci Konseyi Başkanı İlyas Taşkıran ve üniversitemiz öğrencileri katıldı. Rektör Coşkun yemekten önce öğrencilerle tek tek ilgilendi. Sosyal Tesisteki yemeğin ardından öğrenciler Öğrenci Konseyi Başkanı İlyas Taşkıran’ın rehberliğinde Gölköy kampüsünü gezdi. Kongre Merkezinde düzenlenen programda ise öğrencilere Üniversite ile Bolu’yu tanıtan video sunumu yapıldı. Burada konuşan Rektör Coşkun, Siirtli öğrencileri üniversitelerinde öğrenim görmeleri için davet etti. Bolu’nun kanatlı et üretiminde ülkemizdeki yerini ve önemini ayrıntılarıyla anlatan Prof. Dr. Coşkun, Ziraat ve Doğa Bilimleri fakültesi bünyesinde Türkiye’de ilk kez Tohum Bilimi ve Teknolojisi Bölümü ile Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümünü en kısa zamanda açmayı planladıklarını vurgulayarak yeni açılacak bu bölümleri öğrencilerin değerlendirmesini önerdi. Bolu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Şenol ise, ‘Gönüller Bir Olsun’ projesine emeği geçen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, öğrencilerin 2 gün süren Bolu gezisinde Valilik ve İl Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere ziyaret ettikleri yerler hakkında bilgi vererek, “Şu anda da bizi ağırlayan üniversitemizin sıcak yuvasındayız. Bizleri üniversitemizde ağırlayan başta Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun olmak üzere Rektör Yardımcıları ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Aramızda üniversiteye gitmeyi planlayan öğrencilerimiz var. Onlar için de burası canlı bir tanıtım ve fırsat olacaktır.” dedi.    

Üç Dilde, “Hoşgeldiniz”   

Konuşmaların ardından AİBÜ Türk Halk Müziği ve Halk Oyunları Topluluğu’nun (TÜHOM) sunduğu Karadeniz oyunlarını ilgiyle izleyen öğrenciler, zaman zaman horona da eşlik ettiler. Şehit Abdülhakim Ayten Lisesi 11’inci sınıf öğrencileri Gülcan Demir ile Ayşe Kılıç’ın okuduğu şiir ve söylediği şarkının ardından Siirt Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencisi Yücel Tatlav gitarıyla sevilen şarkıları seslendirdi. Programın sonunda, AİBÜ Öğrenci Konseyi Başkanı İlyas Taşkıran’ın tüm misafirler adına Yücel Tatlav’a çiçek takdim ederken, Kürtce, Zazaca ve Arapça “hoş geldiniz” demesi büyük alkış aldı. Siirt Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi İpek Kilis de, Siirt İl Emniyet Müdürlüğü, Siirt Valiliği ve Siirt Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun’a hediye takdim etti. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2013, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128