BOLU’LU ÇİFTÇİLERE MÜJDE!!!

Bolu Ziraat Odası Meclis Başkanı Tahsin Akduman’dan Açıklama;

 BOLU’LU ÇİFTÇİLERE MÜJDE!!!

“ 26/10/2014 tarihli ve  29157 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) 2014/9. Etap kapsamında ilimizden 69 proje onaylanarak programa alınmıştır. Proje Kapsamında büyük baş, küçük baş ve kanatlı sektöründe yaklaşık 70 Milyon TL yatırım bütçesinin  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından İlimize aktarımı gerçekleşmiştir.. Bu yatırımın 30 Milyon TL’lik kısmı Bakanlık tarafından proje sahiplerine hibe edilecektir. Bu Proje kapsamında yapılacak yatırımlar 1/12/ 2015 tarihinde tamamlanmış olacaktır”

Programa alınan 69 proje ile Bolu tarihinde KKYDP Ekonomik Yatırımları açısından bir rekor kırılmıştır. Bu projelerin gerçekleşmesi ile Bolu ekonomimize büyük bir girdi sağlanacaktır. Bolu’daki diğer destek sektörler ve istihdam da bu projeler ile zirveye ulaşacaktır. Üreticilerimiz, kanatlı sektörü tavuk ve hindi, büyükbaş hayvancılık, süt sığırcılığı alanlarında ilimiz ekonomisine güç katacaklardır.

Projeleri programa alınan yatırımcılara konu ile ilgili Bolu  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonunda, 28 Nisan 2015 tarihinde Salı günü  saat 10:00'da bilgilendirme eğitimi yapılacaktır. Ziraat Odası üyemiz bu yatırımcılarımızın toplantıya katılması önemlidir.

Bu Hibe yatırım programının devamının hazırlandığı ve 10. Etap olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde açıklanması beklenmektedir. ” HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2015, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128