Bolulu EYT mağdurları Ankara’da

Yıllardır ülkemizde adeta bir kambur haline gelen ve bir türlü yasası çıkartılamayan EYT mağdurları Ankara’da buluştu. EYT mağduru olan yaklaşık 300 Bolulu vatandaş da Ankara çıkartması yaptı.

Bolulu EYT mağdurları Ankara’da

Haber: Kasım ŞAHİN

Bu sabah erken saatlerinde bir araya gelen yaklaşık 300 EYT mağduru 5 otobüs ve kendi özel araçlarıyla Ankara’ya hareket etti. Önce Anıtkabirde Atamızın kabrini ziyaret ettiler. Binlerce EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar), Anıtkabirde ellerindeki Türk Bayraklarıyla bir araya gelen EYT mağduru daha sonra Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve Toplantı salonunda bir araya geldiler.

Bolulu yaklaşık 300 EYT mağduru, Bolu’dan Ankara’ya doğru yola çıkmadan bir araya gelerek; “Yıllardır hep kandırıldık. Bu gün yarın deyip, seçim beyannamelerinde yer verdikleri EYT yasasını bir türlü çıkartmadılar. Bizleri hep oyaladılar. Kandırılmaktan bıktık. Biz sadece hakkımızı istiyoruz. Bu yasanın bir an önce çıkartılması ve hükümeti uyarmak için Ankara’da bir araya geliyoruz. Bu sefer yüksek çıkan sesimizin duyulmasını ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129