Bolulu genç müzisyenler güçlerini birleştirdiler

Türkiye'nin en uzun süreli gençlik organizasyonu “Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması” nın Ankara elemelerinde Bolu’dan iki lise ortak grup kurdu. 1-2 Nisan tarihlerinde Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen elemelerde Bolu’yu İzzet Baysal Anadolu Lisesi Bolu Özel Final Temel Lisesi öğrencileri, güçlerini birleştirerek yarışmaya katıldı.

Bolulu genç müzisyenler güçlerini birleştirdiler

HABER: SEMİH BAYKAL

Kendi okullarından enstrüman çalan veya solistlik yapabilecek arkadaşlarının eksik olması sebebiyle böyle bir yola başvurduklarını belirten öğrenciler; ‘’Bizim de aklımıza güçlerimizi birleştirmek geldi. Bolu’yu finale taşımak istiyoruz.’’ diyerek duygularını dile getirdi. Öğrenciler Yıldırım Gürses’ten Mazideki Aşk şarkısını seslendirdi.

Valkswagen Arena’daki büyük finale kalıp, ödülleri kazanmak istediklerini belirten liseliler, jürinin seçeceği okullar arasına girmek için sahnede adeta devleşti.

Türkiye’nin her bölgesinden yüzlerce okulun yarıştığı yarışmanın Ankara elemelerinde 29 ilden toplam 107 okul yarıştı.

Büyük Final 29 Nisan’da İstanbul’da

Liselilerin, profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions’un liselileri bir kez daha sahneye davet ettiği yarışmanın eleme etabı, 7-8 Nisan’daki İzmir elemeleri ile son bulacak.

Finale kalan liselerin, profesyonel bir jüri tarafından belirleneceği yarışmanın dev finali ise 29 Nisan’da İstanbul’da Volkswagen Arena’da yapılacak.

Eleme heyecanı özel etkinliklerle kutlandı

İki gün boyunca süren elemelerde performansların yanı sıra düzenlenen özel etkinliklerle katılımcılar renkli anlar yaşadı. Saç Tasarım Alanı’nda makyaj ekibi tüm gün boyunca alanda kişiye özel saç tasarımı yaptı. Fotoğraf Alanı’nda katılımcılar sanki konserde crowdsurfing yapıyor gibi gözüken fotoğraflara sahip oldular. Eleme sahnesi dışında kurulan mini sahnede öğrenciler gün içinde sahneye çıkıp istedikleri müzikleri çalabildi. Tasarım Alanı’nda pankart, ham bez çanta tasarımı yapıldı. Katılımcılar triportör FreeZone Shop’tan alışveriş yapabildiler. Aynı zamanda gençlere çeşitli hediyeler dağıtıldı. Spotify işbirliğiyle öğrencilere mobil şarkı quizi yapıldı ve katılan herkese Spotify kartı verildi. En kısa sürede en çok doğru şarkıyı tahmin edene ise tablet hediye edildi. Oyun Alanı’nda kurulu altı adet Xbox konsolu ve iki adet Logitech araba yarışı konsolunda oyun oynayan gençler de eğlenceli saatler yaşadılar.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128