Bolulu hayırsever Uçar Baysal’dan tam puan aldı

Karacasu’da ki Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin dinlenme salonu, Bolulu Hayırsever İşadamı Orhan Uçar tarafından tefriş edilerek donatıldı.

Bolulu hayırsever Uçar  Baysal’dan tam puan aldı
 Karacasu’da yeni açılan Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin dinlenme salonu, İstanbul’daki Tekstilci Bolulu Hayırsever İşadamı Orhan Uçar tarafından tefriş edilerek donatıldı. Fizik Tedavi Hastanesi’nde Annesi Fikriye Uçar’ın 15 gün tedavi gördüğü sırada hastaneye gelip giderken, güler yüzüyle tüm hastaların sevgisini kazanan hastane müdürü Mustafa Demirel bu eksikliği Orhan Uçar’a bildirdi. Bunun üzerine Orhan Uçar hastanenin en güzel manzaralı ve en büyük odalarından biri olan dinlenme salonunun bütün eşyalarını kendisi alarak ve yaptırarak, Bolu’daki hiçbir hastanede bulunmayan güzellikte bir dinlenme odasını tefriş etti. Antika eşyalardan, koltuklara ve aksesuarlara, bilgisayarlardan kütüphane, televizyon ve radyosuna kadar en küçük ayrıntıları bile düşünerek Orhan Uçar’ın bizzat tasarlayarak aldığı eşyalarla donatılan dinleme odası, diğer hastanelerimize de örnek olacak güzellikte.

 

İlk ziyaretçileri Baysal çifti oldu

 

Uçar tarafından yaptırılan dinlenme odasının ilk ziyaretçileri İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve Eşi Solmaz Baysal ile Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun oldu. İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal eşi Solmaz Baysal ile birlikte İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyet üyesi Orhan Uçar’ın yaptırdığı dinlenme Odası’nı görmeye gittiklerinde yanlarında getirdikleri hediyeler Uçar’ı çok duygulandırarak mutlu etti. Orhan Uçar; “Çocukluğumun geçtiği köyümde hep bu görüntüler hafızamda yer etmiştir. Bu anlatımlara sahip birkaç tablo ile bu dinlenme odasını süsleyeyim diye düşünüp dururken, aradığım yağlı boya resimlerin çok sevdiğimiz Solmaz Ablamız’ın bizzat kendisinin yapmış olduğu tablolar olarak hediye edilmesi, beni çok mutlu etti” dedi.

 Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2013, 22:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat PEÇENEK
Murat PEÇENEK - 8 yıl Önce

bolu orhan uçar-emin barın-baysal ailesi gibi değerleri yetiştirdiği için çok şanslı.tşk ler orhan abi.allah senden razi olsun

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124