Bolulu Öğrenciler Ankara’da Sahne Aldı

Bu yıl 18. si gerçekleştirilen Vodafone Freezone 18. Liselerarası Müzik Yarışması’nın Ankara elemeleri geçtiğimiz hafta sonu Çankaya Belediyesi Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda muhteşem bir coşkuyla yapıldı.

 Bolulu Öğrenciler Ankara’da Sahne Aldı

Büyük bir heyecana sahne olan ve 2 gün boyunca 20 ilden toplam 89 okula ev sahipliği yapan Ankara elemelerinde, Bolu’yu İzzet Baysal Anadolu Lisesi temsil etti. Bolulu öğrenciler 9 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak büyük final öncesi bütün hünerlerini Ankara’da gösterme fırsatı yakaladı. ‘’Büyük finale kalmak için ve muhteşem ödülleri kazanmak için her şeyimizi ortaya koyacağız’’ diyen öğrenciler final için iddialı.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde End Productions’un gerçekleştirdiği Türkiye’nin en uzun soluklu ve kapsamlı yarışması için finale kalmak isteyen Bolulu öğrenciler, Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinin oluşturduğu jüriyi etkilemek için sahnede performanslarını sergiledi.

 

Gençler Kayahan’ı Unutmadı

 

Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce liselinin katıldığı yarışmanın heyecanını, gün boyu kuliste ve onlara özel olarak hazırlanan fuayede çeşitli etkinliklerle yaşayan öğrenciler,  geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Türk pop müziğinin usta ismini de unutmadı. Müziğe gönül veren öğrenciler vefalarını Kayahan tezahüratları ve ‘’Kayahan Unutulmayacaksın’’ pankartlarıyla gösterdi.

 

Gençlerin İdolü Nilüfer Büyük Finalde Sahnede!

 

 Türk Pop Müzik tarihinin en önemli sanatçılarından biri olan Nilüfer de müzik hayatına, lise yıllarında katıldığı bir yarışmada aldığı birincilik ile başlamıştı. Geçen seneki yarışmada, liseliler tarafından “İdol” seçilen ve Türkiye’de ilk defa verilen bu ödülü alan Nilüfer 9 Mayıs’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek büyük finalde hem öğrencilerin heyecanını paylaşacak hem de en güzel şarkılarıyla sahnede olacak. HABER MERKEZİGüncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128