Bolulu sanatçı DİTAP’a üye oldu

İlimiz Kıbrısçık İlçesine bağlı Alan Himmetler Köyü sakinlerinden Yaşar Bayri’nin kızı olan ünlü sinema sanatçısı Mehtap Bayri Tarım ve Orman Bakanlığı’nın oluşturduğu Dijital Tarım Pazarı projesine üye olarak tüm çiftçileri de bu projeye davet etti.

Bolulu sanatçı DİTAP’a üye oldu

Haber: Aysun Beykoz

Tarımda dijitalleşme adına çok önemli bir projeye imza atan Tarım ve Orman Bakanlığı Dijital Tarım Pazarı projesi ile birlikte tüm alıcılar ve üreticileri online platform üzerinden bir araya getiriyor. Çiftçilerin yüzünü güldürecek bu projeye katılım her geçen gün artarken, aslen ilimiz Kıbrısçık İlçesine bağlı Alan Himmetler köyünden olan oyuncu Mehtap Bayri’de bu projeye dahil olduğunu duyurdu. Oyunculuğunun yanı sıra aynı zamanda çiftçilik ile uğraştıklarını dile getiren sanat camiasının sevilen ismi Mehtap Bayri sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tüm çiftçileri bu platforma davet etti. Bayri yaptığı paylaşımda “Ben de oyunculuğumun yanı sıra ÇKS’ye üye bir çiftçiyim ve Dijital Tarım Platformu’na üye oldum. Neden diyeceksiniz? Ürünlerimi hasadımı yaptıktan sonra aracı olmadan direk alıcıya ulaştırabileceğim bir platform. Sizde üye olmak isterseniz buyurun gelin” ifadelerini kullandı.

Haziran ayı başında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li katıldığı video konferans toplantılarında da tüm çiftçilerin bu platforma katılmasını beklediklerini dile getirdi. Ayrıca Pakdemir’li Dijital Tarım Pazarı sayesinde alın teri ve bin bir emekle üretilen ürünlerin değer fiyatından alıcılara ulaşacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128