Bolulu vatandaşlar kandırıldı

Bolulu vatandaşlar ve Gölcük’e gezmeye gelen binlerce vatandaş resmen kandırıldı. 15 çam ağacının fırtına nedeniyle devrildiği ve Gölcük’te can güvenliği olmadığı gerekçesiyle girişlerin yasaklandığı ve bu yalana da açtıkları dev pankartlara destek vermeye çalışanların yalanı fazla sürmedi.

Bolulu vatandaşlar kandırıldı

Haber: Kasım ŞAHİN

 Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yılbaşı tatilini Gölcük’te geçirmesi için bu yola başvuran Başbakanlık koruma Müdürlüğünün bu oyunu fazla sürmedi. Başbakan Davutoğlu’nun programını iptal etmesi üzerine 3 günlük yasak da bir anda kalkmış oldu. Konu hakkında yaptığımız haber Bolu’da büyük ses getirmiş ve halkın Gölcük’e girişinin engellenmesi büyük tepkilere neden olmuştu. Bolu Olay Gazetesi olarak yaptığımız bu haberi yeniden yayınlıyor ve halkın nasıl kandırıldığın gözler önüne seriyoruz. Böylelikle de her şey er geç de ortaya çıkmış oldu. Gölcük girişinde görev yapanlarında Orman Bölge Müdürlüğünde görevli personel değil Başbakanlık Koruma Şube Müdürlüğünde görev yapan özel hareket polisleri olduğu da belgelendi.

İŞTE O HABERİMİZ

GÖLCÜK BAŞBAKAN İÇİN Mİ KAPATILDI?

Bolu tarihinde bir ilk yaşandı. Yıllardır yerli ve yabancı turistlere hizmet veren Gölcük Tabiat Parkı, 15 ağacın şiddetli rüzgar nedeniyle devrildiği ve bundan dolayı Pazartesi gününe kadar kapatıldığı açılan dev pankartlarla duyurulmaya çalışıldı. Ne var ki Gölcük’ün girişinde görev yapan biri resmi, biri sivil iki kişinin Orman Bölge Müdürlüğü ve Milli Parklarda görevli olmadığı, bu kişilerin Başbakanlık korumaları olduğu iddia edildi. Bir iddia da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ailesiyle birlikte Pazar günü akşamına kadar Gölcük’te tatil yapacağıydı.

Gölcük Tabiat Parkının 15 ağacın şiddetli fırtına yüzünden devrilmesi nedeniyle kapatıldığı iddiası kafalarda soru işareti bıraktı. Bölgede yaptığımız araştırmada Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde görev yapan ve giriş çıkışları kontrol eden memurun yanı sıra biri Milli Parklar logosu taşıyan resmi ve diğeri sivil olmak üzere iki görevlinin Gölcük’e hem yaya hem de araçla giriş yapmak isteyenleri engellediğini tespit ettik.

Giriş kapsında ayrıca 06 plakalı siyah bir aracın bulunması ve her iki bilinmeyen memurun ise birbirinden farklı açıklamalarda bulunması dikkatlerden kaçmadı. Sivil görevlinin Ankara Orman Bölge Müdürlüğünden geldiğini, resmi görevlinin ise Ankara Milli Parklardan geldiğini söylemesi şaşkınlık yarattı. Bolu’da görev yapan onlarca orman memuru varken bu iki görevlinin Ankara’dan 15 ağaç devrilmesi nedeniyle Bolu’ya gönderilmesi kafaları iyiden iyiye karıştırdı. Sivil görevlinin belindeki silahta dikkatlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz aylarda bölgede meydana gelen şiddetli lodos nedeniyle yaklaşık 10 bin çam ağacının köklerinden koparak devrilmesiyle dahi ziyarete kapanmayan Gölcük, 15 ağacın devrilmesiyle Pazar gününe kadar kapatılmasına ise anlam verilemedi. İddiaya göre Gölcük’ün giriş kapısında görev yapan iki görevlinin Başbakanlık Koruma Müdürlüğünde görev yaptığı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ailesinin burada Pazar gününe kadar tatil yapacağı ve bu nedenle Gölcük’ün halka kapatıldığı söylentisi yayıldı. Gerçeğin yakın zamanda ortaya çıkması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2016, 17:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem 14
Adem 14 - 5 yıl Önce

bunlarin yalanlari yatsiyi bulmuyor artik. biraz dùrùst ve ahlakli olun, bolu'da yemezler sizi korkmayin yalana gerek yok

SIRADAKİ HABER

banner128