Bolulular Ankara’da hasret giderdi

  Bolulular Yeni Yıl Yemeğinde bir araya geldi. Yeni Yıl yemeğine Ankara'da yaşayan Boluluların yanı sıra, Bolu'dan gelen misafirlerde gecede birlik beraberlik mesajı verdi.   Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Ankara Şubesi...

Bolulular Ankara’da hasret giderdi

 

Bolulular Yeni Yıl Yemeğinde bir araya geldi. Yeni Yıl yemeğine Ankara'da yaşayan Boluluların yanı sıra, Bolu'dan gelen misafirlerde gecede birlik beraberlik mesajı verdi.

 

Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Ankara Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen “YENİ YIL” yemeği 27 Ocak 2012 akşamı Ankara’da gerçekleşti. Yeni yılda bir araya gelmenin mutluluğu ve yoğun katılımın sağlanması yüzleri güldürdü. 
Ankara’da gerçekleşen yemeğe; Eski Meclis Başkan Vekili İsmail Alptekin, Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, Ankara Milletvekilleri, İzzet Çetin, Tülay Selamoğlu, İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Conker, Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, Eski Bolu Valileri Mehmet Ali Türker ve Yener Rakıcıoğlu, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Namdar, Ahmet Yamaner, Ercan Gülen, AKP Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, Mengen Belediye Başkanı Osman Eraslan, Mengen Pazarköy Belediye Başkanı Ramazan Albaş, Mengen Gökçesu Belediye Başkanı Vahit Aydın, Yeniçağa Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan, Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan, Bolu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahsin Akduman, Bolu İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, Bolu TSO Başkanı Emin Semercioğlu, İş Adamları Ahmet Kahraman, Hakkı Fidan, Mehmet Bilgin, Bolulu Sanatçı Eliz Avaroğlu ve Eşi Ünal Narçın, Bolulu Bürokratlar ile Ankara ve Bolu’dan Bolulular katıldı. Yemeğe Katılamayan Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Ankara Milletvekili Seyit Sertçelik ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin telgraf gönderdiler.
Yoğun bir katılımın gözlendiği yemekte yapılan konuşmalarda Bolu ve Bolulular için birlik beraberlik mesajları verildi. Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Ankara Şube Başkanı Özer Özcan 12 Haziran 2012 Tarihinde Ankara da Bolu Tanıtım Günleri yapılacağının müjdesini vererek konuşmasına başladı. Geceye katılan bütün Bolululara teşekkür eden Özer Özcan, “Vakfımızın bütün Bolululara kapısı açıktır. Ne zaman isterseniz vakfımıza gelebilirsiniz. Ankara da Birlik ve Beraberliği pekiştirmek şiarımızdır. Bizler Ankara’da Bolu tanıtım günleri yapmak için çalışıyoruz. Ankara Hipotrum mevkiinde 12 Haziran’da “Bolu Tanıtım Günleri” organize edilecek, Bolu Valiliğimiz ile Bolu Belediyemiz işbirliği içerisinde çalışmalarımız sürüyor. Bunun için epey yol aldık. Bolu’yu layıkıyla temsil etmek ve tanıtmak istiyoruz” diye konuştu. 

“Birlik ve Beraberliğimiz artıyor”

Her geçen gün gerek Ankara da gerekse Bolu da Birlik ve Beraberliğimiz artıyor diyen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz konuşmasında, “Bu kadar güzel günlerde bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bir araya gelmesi zor olan Bolu, bu çalışmalarla görüyoruz ki bir araya gelmeyi başarmış durumda. Her yıl Bolu da Bahar Piknikleri düzenliyoruz. İnşallah önümüz bahar. Bu yılda Bahar pikniğinde de beraberliğin tadını çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

Bolu’da geçirdiğimiz 4 yıl müstesna yıllardır”

Bolu’da 4 yıl Vali olarak görev yapan, şimdi ise politikaya atılarak CHP Gaziantep Milletvekili olan Ali Serindağ’da geceye katılanlarla hasret giderdi. Bolu’nun her zaman kendisi için ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Serindağ, “Ben 4 yıl Bolu’ya hizmet etmeye çalıştım. Bir arpa boyu yol alabildikse ne mutlu bize. Öyle olduysa tüm mesai arkadaşlarıma ve Bolululara teşekkür ediyorum. Kamu görevinden kısa süre önce ayrıldım ve politikaya atıldım. Gaziantep milletvekiliyim ama hiçbir zaman Bolu’yu unutmadım. Bolulular bize hep yardımcı oldular. Hep beraber çalışma gayretinde olduk. Biliniz ki Bolu’da geçirdiğimiz 4 yıl hem benim hem eşim için müstesna yıllardır. Halen Bolulu dostlarımızla görüşmeye devam ediyoruz. Bolu ne kadar ilerler ve Bolulular ne kadar mutlu olursa, bizde o kadar çok mutlu oluruz” şeklinde konuştu. 

“Her zaman konuşacağız, yardımlaşacağız”

Bolu Kıbrıscık doğumlu olan CHP Kocaeli Milletvekili İzzet Çetin’de Bolulular gecesinde yer aldı. Gecede bir konuşma yapan Çetin, “Her zaman konuşacağız, yardımlaşacağız. Bizim hemşerilerimize hizmet etmekten başka amacımız yok. Bizi Valimiz, Belediye Başkanımız bir araya getirir ve Bolu’nun sorunlarını tartışırsak, bundan Bolu kazanır. Ankara’da Bolulu hemşerilerle bir arada olmak çok güzel. Bu geceler hem başkentte bulunan hemşerilerin buluşması, kaynaşmasına hizmet ediyor hem de varsa Bolu’nun sorunlarının çözülmesine katkıda bulunuyor. Bolu için katkıda bulunabileceğim konularda emeğim geçerse bende mutlu olurum” dedi.

 

“Destek vermeye hazırım”

Gecede, çoğu Bolu’nun tanımadığı bir isimde vardı. Ak Parti İstanbul Milletvekili Bolu Gerede doğumlu Ahmet Berat Çonker de gecede bir konuşma yaparak Bolululara kendisini tanıttı. Çonker, “Bolulular olarak bir aradayız. Ben AKP İstanbul milletvekiliyim ama aslen Geredeliyim. Bu anlamda böyle bir davette Bolulu hemşerilerimizi yalnız bırakmamak ve kaynaşmak adına buradayım. Bu tarz birliktelikler, Bolu’nun meselelerini konuşmak için vesile oluyor. Ben Bolu ile ilgili, ilimizin gelişmesi ve daha iyi noktalara ulaşması anlamında destek vermeye hazırım” diye konuştu. 

“Ortak paydamız Bolu”

 

Gecede söz alan Bolu Milletvekilleri de Birlik ve Beraberliğe vurgu yaptılar. Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’de Bolulular ile bir araya geldiği gecede, “Bir olmak, birlik olmak Bolu’ya ciddi anlamda katkı verecektir. Ben bu beraberliğin çok önemli olduğunu düşünüyorum” derken, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’da yaptığı konuşmada, “Ankara’da mecliste diğer milletvekili arkadaşlarımızla beraber çalışıyoruz. Gerçekten meclis çatısı altında bu muhabbeti iktidarı ile muhalefeti ile yaşamaya çalışıyoruz. Meclis çatısı altında çalışan Bolulu hemşerilerimizi bir araya getirmek istedik. Kimler var dediğimizde 50-60 kişi var derken bir araya gelme fırsatı bulduk ve 160 Bolulu arkadaşımızın mecliste çalıştıklarını gördük. Bu Bolu’nun Ankara’da bir ağırlığı olduğunun göstergesidir. Ortak paydamız Bolu ise o zaman Bolu’ya hepimiz temsil ettiğimiz makamlarda ekstra neler getirebiliriz gayreti içerisinde olmalıyız” ifadelerini kullandı. 

“Bolu’da çalışmak çok zevkli”

 

“Bolu da çok huzurluyum” diyen Bolu Valisi İbrahim Özçimen de bir konuşma yaptı. Bolu’yu çok sevdiğini vurgulayan Özçimen, “Gerçekten çok güzel bir şehirde çok güzel insanlarla beraberim. 30 yıldır idarecilik yapıyorum ama Bolu’daki mutluluğum, huzurum, çalışma şevkim başka yerlerle kıyas edilemez durumda. Çok güzel bir ekiple çalışıyoruz. Güzel bir dayanışma var. Bunun meyvelerini topluyoruz, toplamaya da devam edeceğiz” dedi. 

“Bolu’nun tabiatına sahip çıkmak gerek”

Geceye katılan konuklardan Bolu eski Valisi Mehmet Ali Türker’de duygularını paylaştı. Türker, “Bolu’da 4 sene emek verdik. Bolu’nun tabiatı fevkalade güzeldir, ona sahip çıkmak lazım. Halen onun uğraşısı içerisindeyim. Bolulular Bolu’nun tabiatına, turizmine sahip çıkacak. Sahipsiz bırakılırsa Allahın verdiği nimet iyi kullanılmamış olur” şeklinde konuştu. 

“Bu toplantılar Bolu’yu geliştirecektir”

TBMM Eski Başkan Vekili İsmail Alptekin’de gece ile ilgili duygularını, fırtınalı bir günde sıcak yuvalarından ve hatta Bolu’dan kalkıp gelen hemşeriler bu mutlu tabloyu oluşturdu şeklinde aktararak; “Türkiye’de kar, fırtına, yollar kapalıyken, herkesin burada bir arada olması birlik beraberliği gösteriyor. İnşallah bu toplantılar Bolu’nun sosyal kültürel ekonomik anlamda gelişmesine katkıda bulunacak toplantılar olur” ifadelerine yer verdi.Geceye katılanlar Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Türk Sanat Müziği Topluluğu, Şef Ayşegül İltir yönetiminde sunduğu konseri ile yemeğe katılanlar unutulmaz saatler yaşadı. İlerleyen saatlerde Bolulu Sanatçı Eliz Avaroğlu’nun seslendirdiği parçalarla gönüllerince eğlendi.Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Ankara Şubesi bastırdığı anahtarlıklara numara vererek, hediye çekilişi yapıldı. Bolulu Otel, Lokanta ve Pastaneler çekilişi kimilerini sevindirdi, kimilerini de çıkmadı diye hüzünlendirdi. Gecenin yoğun temposu TSM korosunun seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla sona erdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128