Bolulular konserlerle coştu

2014 Bolu Yılı kapsamında gerçekleştirilen 14 Ağustos etkinlikleri Bolululardan büyük ilgi gördü. Bolu Belediyesi tarafından Kent Meydanı’nda kurulan etkinlik sahnesinde ilk olarak Mustafa Burak Köroğlu tarafından gerçekleştirilen Rap Müzik konserine gençler yoğun ilgi gösterdi. Şarkılarının tamamını kendisi yazan ve seslendiren genç Rap Müzik sanatçısı Burak Köroğlu izleyenlerden büyük alkış aldı.

 Bolulular konserlerle coştu

Programların devamında akşam saatlerinde sahneyi Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Ses Sanatçıları Sıtkı Akın ve Mihriban Türkmen aldı. Birbirinden güzel türküleri seslendiren sanatçılar oyun havaları ile de Boluluları coşturdu. Sahneye ilk olarak çıkan Sıtkı Akın, tüm çocukları sahneye davet ederek söylediği oyun havaları işliğinde çocuklarla karşılıklı oynadı. Sıtkı Akın konser sonrasında Bolu Belediyesi’nden övgüyle bahsederek; “Bolu Belediyesi çok ufku açık bir belediye. Belediye Başkanı muhteşem bir başkan ve Belediye Başkan Yardımcısı Emine Hanım’da muhteşem bir insan ki sosyal ve kültürel faaliyetlerin dinamiği Emine Hanım diye düşünüyorum. Kültür adına ve Türk Halk Müziği adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Sıtkı Akın’ın ardından sahneye çıkan Mihriban Türkmen’de söylediği türkülerle izleyenlerden büyük alkış aldı. Konser sırasında üniversite öğrencisi bir gencin Mihriban Türkmen’in yanına gelerek beraber türkü söyleme isteğini geri çevirmeyen sanatçı mikrofonu gence verdi. Bir türkü seslendiren üniversite öğrencisi daha sonra en büyük hayalinin o sahnede türkü söyleyebilmek olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Ben burada Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğrenciyim. Buranın Belediye Başkanı’nı o kadar çok seviyorum ki Bolu’yu çok güzel bir hale getirdi. Bu benim hayalimdi, buradan gelip geçerken hep sahneyi görüyor ve bu sahneye türkü söylemek istiyordum ve bu hayalimde bu gece gerçekleşti, çok mutluyum”  

 Vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine konserine bir türlü son veremeyen Mihriban Türkmen, Sıtkı Akın’ı da yeniden sahneye davet etti. İkili seslendirdiği oyun havası ağırlıklı düetlerle Boluluları coşturdu.

 Konser sonunda Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Kültür Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ve Zabıta Müdürü Zerrin Biçen sahneye çıkarak sanatçılara çiçek takdim etti. Daha sonra kısa bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolululara çok güzel bir gece yaşattıkları için sanatçılara teşekkür ederek; “Sıtkı Bey’e, Mihriban Hanım’a ve onları burada görevlendirdiği için Kültür Bakanlığı’mıza çok teşekkür ediyoruz. Bizleri böyle ayın 14’lerinde onurlandırıyorlar ve biz onları her zaman bekliyoruz. Sıtkı Bey bun geceden sonra ‘Kastabolulu’ ve Mihriban Hanım’da ‘Kahramanbolulu´ kendilerine sonsuz teşekkürler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER