Bolu’nun beklediği kermes pazartesi günü açılıyor!

Yoksullara Yardım Derneği Bolu Şubesi tarafından organize edilen Bolu’nun en büyük ve en kapsamlı geleneksel kermesi Bolu halkımızın destek ve katkıları ile 18 Mayıs Pazartesi günü Saat 10.00’da Karaçayır parkında açılıyor.

Bolu’nun beklediği kermes pazartesi günü açılıyor!
Bolu’nun beklediği kermes

Bolu’da öğrenim gören öğrenciler yararına düzenlenen ve yüzlerce hayırseverin katkıları ile hazırlanan hayır çarşısı 18 – 28 Mayıs tarihleri arasından her gün 09.00-22.00 saatleri arasında açık olacak.

Her türlü ev tekstili

Her türlü ev tekstili, el emeği, göz nuru yatak örtüleri, iğne oyaları, fiskos örtüleri, vitrin-mutfak takımları, salon takımları, havlular, havlu kenarları ve daha nice çeyiz eşyası Bolu halkının beğenisine sunulacak.

Seçkin markaların yeni sezon kıyafetleri

Seçkin mağazalarda satılan, seri sonu ve defolu olmayan, imalattan halka arz edilen kaliteli bay ve bayan kıyafetleri, takım elbise, tek ceket, pantolon, gömlek ve kravatlar ile hanım pardösüsü, ipek eşarp ve daha pek çok kaliteli giyim eşyası uygun fiyatlar ile satışa arz edilecek.

Ayrıca mobilya ve halı çeşitleri de hayır çarşısında bulunabilecek malzemelerden bazıları…

Gıda reyonlarında nefis yiyecekler

Gıda reyonlarında açık büfe kahvaltı, et döner, tavuk döner, kermes kebabı, iskender, sac tava, ızgara köfte,  tavuk çevirme, künefe,   gözleme çeşitleri, ev yapımı pastalar, börekler, tatlılar ile sarma,  mantı, köy ekmeği, sebze, meyve ve daha birçok özenle ve sağlık kurallarına riayet edilerek hazırlanmış Türk mutfağının eşsizleri lezzetleri Bolu halkına sunulacak.

Deve döneri ve Osmanlı şerbeti

Farklı damak tadı arayanlar için daha önce dernek görevlileri tarafından kesilerek hazırlanan deve etinden döner ve onlarca çeşit baharat ve meyve karışımı ile yapılan Osmanlı şerbeti de halkımızın tercihine sunulacak. Ayrıca hayır çarşısına gelenler %100 güvenilir et döner ve tavuk çevirme gibi lezzetleri de tatma imkânı da bulacaklar.

Açık artırma ile deve satılacak

Bolu’nun bu en büyük kermesine özel olarak getirtilen bir deve açılışla birlikte Bolu’nun önde gelen esnaf ve iş adamlarının katılacağı bir açık artırma ile satılarak geliri eğitim gören öğrencilere bağışlanacak.

Sürpriz faaliyetler

Kermes süresi boyunca çocuk oyun parkında çocuklara ve gençlere yönelik sürpriz hediyeler ve etkinlikler yapılarak Bolu halkına hatıralarındaki panayır havasını ve daha fazlasını yaşamalarına vesile olacak.

Her şey Bolu ve Bolu’daki gençlerimizin eğitim ve öğretim kalitesini artırmak için

Bolu’daki gençlerin eğitimlerine katkı sağlamak amacı ile yıllardır gayretli çalışmalar yapan Yoksullara Yardım Derneği Bolu Şubesinin bu kermesi de  aynı gaye ve düşüncelerle çalışmalarına katkı sağlaması planlanmıştır.

Karaçayır parkında organize ettiği bu büyük hayır çarşısına tüm Bolu halkını davet ediyor, ilgi, alaka ve teveccühlerinize şimdiden şükran ve minnetlerini saygıyla arz ediyor. HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128