banner120

Bolu’nun erkekleri şiddet düşkünü

Bolulu erkeklerin eşlerine karşı uyguladıkları şiddet olaylarıyla bir anda Türkiye gündemine oturdu. Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’nün 01.01.2014-31.10.2014 tarihleri arasındaki 10 aylık dilimde yaptığı istatistiki araştırmada 397 kadının erkekleri tarafından şiddete uğradı ortaya çıktı. Her ay yaklaşık 40 kadının şiddet gördüğü tespit edilirken bir kadına ise Aile Mahkemesi tarafından uzaklaştırma kararı verildi.

 Bolu’nun erkekleri şiddet düşkünü

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü kadına yönelik şiddet olaylarına karşı hazırladığı istatistiki çalışmada şok rakamların ortaya çıkmasına neden oldu. Bolu’da 10 içersinde 397 kadın eşleri tarafından şiddete maruz kaldığı belirlenirken her ay yaklaşık 40 kadının yaralama, tehdit, hürriyetten yoksun bırakma, hakaret ve kötü muamele gördüğü gerçeği kanıtlanmış oldu.

Verilere göre Bolu’da 195 kadın eşi tarafından darp edilip yaralandı, 51 kadın tehdit edildi, 1 kadın hürriyetinden yoksun bırakıldı, 27 kadın hakarete uğradı, 89 kadın kötü muamele gördü, 14 kadın aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğünün ihlaline uğradı ve 20 kadın ise 6284 sayılı kanun kapsamında verilen tedbir kararlarına aykırılıktan dolayı mağdur oldu.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından açıklanan bir başka verilerde ise 17 kadının eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle kadın sığınma evine yerleştirilirken, 77 kadın için koruma kararı devam etmekte. 12 kadının ise eşleriyle barıştığından dolayı koruma kararından vazgeçtiği açıklanırken 222 erkeğe ise Aile Mahkemesi tarafından uzaklaştırma kararı verildi. Yapılan istatistiki çalışmada ise en çok göze batan olay ise bir kadına Aile Mahkemesi tarafından eşine karşı uzaklaştırma kararı verildi.  

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 7 yıl Önce

bolunun erkekleri derken bunların kaçı boluda ikamet eden yabancı acaba.boluluları zan altında bırakmak doğrumu.

Mustafa Gül
Mustafa Gül - 7 yıl Önce

haklisiniz.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124