Bolu'nun ilk kadın asansörcüsü Sekreterken patron oldu

Bolu da Cihan Asansör Şirketinin sahibi Ayşegül Cihan Kılıç 5 yıl önce sekreter olarak başladığı asansörcülük işinde öğrendiği bilgilerle kendi işinin patronu oldu. Bolu'nun ilk ve tek kadın asansörcüsü olan Kılıç; " Erkek işleriyle uğraşmayı seviyorum. Asansör işi de zevkli bir meslek olduğu için bu sektörde çalışmaya kendi şirketimi kurmaya karar verdim" dedi.

 Bolu'nun ilk kadın asansörcüsü Sekreterken patron oldu

Haber: Semih BAYKAL

5 yıl önce Sekreter olarak başladığı asansörcülük işine tanıdık vasıtasıyla, şans eseri girdiğini burada proje çizimini öğrendiğini daha sonra çalıştığı firmanın kapanmasının ardından Bolu'da böyle bir iş potansiyelinin olduğunu fark edip kendi şirketini kurduğunu söyleyen  

Kılıç, Asansörcülüğün her ne kadar zevkli bir meslek olsa da bir bayan için aşırı zor bir meslektir. "Çünkü erkeklerle savaşmak zorundasınız bir yerde. Tabi işi öğrenme süreci bir erkek kadar kolay olmuyor. Onun dışında tabi çok fazla asansör firması var. Biz en iyisini yapmak zorundayız ve yapmaya çalışıyoruz" dedi.

 

"TOPLUM OLARAK ASANSÖR KULLANMAYI BİLMİYORUZ"

 

Asansörler bakımlarına gittikleri zaman kullanıcı hatalarından kaynaklanan sorunlarla karşılaştıklarını, toplum olarak asansör kullanmayı bilmediğimizi ifade eden Kılıç; " Toplum olarak asansör kullanmasını bilmiyoruz. Örnek verecek olursam mesela asansörlere 12 yaşından küçük çocukların tek başına asansöre binmemesi gerekiyor. Ayrıca asansörler de yazılan kişi sayısına dikkat etmiyorlar. Biz en çok bu sorunlarla karşılaşıyoruz. Yoksa asansörlerde ki kişi sayısına ve bakımlarının her ay yapılmasına dikkat edilirse hayati bir tehlike yoktur" diye ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 18:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
sekreter
sekreter - 6 yıl Önce

biz asansor kullanmayı çok iyi biliyoruz ya sen bir de tamir den hiç anlamassın müheddisin kim şenol mu sadece bakımla olmuyor herkes işini yapsın lütfen

şenol
şenol - 6 yıl Önce

ayıp ayıp bu vatandaş senden iyi bilir asonsör kullanmayı herkes işini yapsın bu millet cahil değil

ahmet demir
ahmet demir - 6 yıl Önce

asansör kullanmayı her bilen asansör imalatına başlarsa vay halimize

CAHİT
CAHİT - 6 yıl Önce

toplumu bi̇lmem ama si̇zi̇n aci̇l asansör yapmayi öğrenmeni̇z lazim

CAHİT
CAHİT - 6 yıl Önce

asansör kaç ray üzerinde çalışır bilmezler asansör şirketinden bahsederler birileride çıkar bunu haber yapar.

SIRADAKİ HABER

banner128