Bolu’nun Markalaşmasında yepyeni bir proje: ‘Mutfağın Kalbi Bolu’

Bolu’nun dünyada marka kent olması yolunda yapılan çalışmalar neticesinde hayata geçirilen ‘Tabiatın Kalbi Bolu’ projesine kardeş bir proje daha geliyor: ‘Mutfağın Kalbi Bolu’

 Bolu’nun Markalaşmasında yepyeni bir proje: ‘Mutfağın Kalbi Bolu’

Projenin amacı ise hem Bolu’nun yöresel ürünlerini tüm dünya mutfaklarında tanıtıp vazgeçilmez ürünler haline getirmek hem de Bolu’da afiyet turizmini harekete geçirerek marka kent olma yolunda Bolumuza yeni bir vizyon getirmek.

‘Tabiatın Kalbi Bolu’ projesine kardeş bir proje olan ‘Mutfağın Kalbi Bolu’ projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fazıl Karaduman, Bolu'da bulunan turizm işletme sahipleri, temsilciler ve aşçıları katıldı.

Programda ilk olarak Mutfağın Kalbi Bolu projesinin tanıtım sunumu yapıldıktan sonra Türkiye Aşçılar Federasyonu Avrupa'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçınkaya söz alarak projede ana amaçlarının Bolu'nun yöresel ürünlerini kullanarak Bolu'da afiyet turizmini harekete geçirmek ve Bolu'nun marka olabilecek ürünlerini pazarlamak olduğunu kaydetti. Bunun için yapılacak çalışmaları da aktaran Yalçınkaya, keş, alıç sirkesi, kanlıca mantarı, kızılcık tarhanası, pestil, köy yumurtası, kaz yağı, kabaklı gözleme gibi yöresel ürünlerle satış stratejisi yapmak istediklerini söyledi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz sunum sonrası yaptığı konuşmada “Umarım bu hareket bir berekete dönüşecektir. Sayın Valimiz ile birlikte her zaman yanınızdayız" dedi.

Bolu Valisi Aydın Baruş ise “Yapılan sunumdan son derece memnun kaldım. Göreve yeni başlamış biri olarak Bolu'yu yeni tanıyorum ama böyle güzel çalışmaların olduğunu görmek çok güzel. Bolu için kalbini gönlünü koyan insanlarla hep beraber oluruz. İnşallah projelerde ciddi başarılar sağlanır ve Bolu hak ettiği değere sahip olur” diye konuştu. HABER MERKEZİ


 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2015, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128