Bolu’nun Şoför Nebahat’ı

Bolu’nun artık bir şoför Nebahat’ı oldu. Yönetmenliğini Süreyya Duru’nun yaptığı ve başrollerde Fatma Girik’in oynadığı 1965 yılı yapımı “Şoför Nebahat” filmi Bolu’da gerçekleşti. 34 yaşındaki iki çocuk annesi Serap Kutlu Kalıcı Konutlar Taksi Durağında taksici olarak göreve başladı. Kutlu, taksi şoförlüğünün ev işlerinden daha kolay olduğunu söyledi.

 Bolu’nun Şoför Nebahat’ı

Haber: Kasım ŞAHİN

Başrollerini Fatma Girik’in yaptığı “Şoför Nebahat” filmi 49 yıl sonra Bolu’da gerçek oldu. 34 yaşındaki 2 çocuk annesi Serap Mutlu Bolu’nun ilk kadın taksi şoförü olma unvanına sahip oldu. Kutlu, Kalıcı Konutlar Taksi Durağında şoför olarak görevine başlarken müşterileri ise özellikle bayan müşterilerden oluşuyor. İki hafta taksi şoförü olarak göreve başladığını ve bundan dolayı da çok mutlu olduğunu söyleyen Serap Kutlu, “Araba kullanmaya çok seviyorum. Bir gün bir ilan gördüm ve hemen müracaatta bulundum. Kalıcı Konutlar Taksi Durağı sahibi Turgut Özcan hemen beni işe aldı. 15 yıllık ehliyetli sürücüyüm. İstanbul trafiğinde de çok araba kullandığım için Bolu’da rahatlıkla taksi şoförlüğü yapabiliyorum. Bolu’nun aşırı yüklü bir trafiği yok” dedi.

BAYANLAR ÇOK TERHİC EDİYOR

Kalıcı Konutlar Taksi Durağında taksici olarak göreve başlamasının ardından adının çevrede duyulmaya başladığını da belirten Kutlu, “Durağımızı bayan müşteriler çok sık aramaya başladı. Bende Bolu’nun tek taksici şoförü olduğum için bayanlar beni tercih etmeye başladılar. Yıllar önce ünlü sinema sanatçısı Fatma Girik’in Şoför Nebahat filmini seyretmiştim ve o filmden de etkilenerek hemen iş teklifini kabul ettim. Erkek sürücülerle yolculuk yapmak istemeyen bir çok bayan müşteri de beni tercih etmeye başladı. Benim erkek kadın ayrımım yok. Müşteri müşteridir” diye konuştu.

EV İŞLERİ DAHA ZOR

Taksi şoförlüğünün çok rahat ve rahat olduğunu da dile getiren 2 çocuk annesi Serap Kutlu, “Günde 8 saat iş başındayım. Gerçekten ev işleri yapmak daha zor. Ütüsü, yemeği, çocukların bakımı, temizliği derken evde daha çok yoruluyor kadınlar. Şoförlük benim için daha rahat. Sabah 08.00’de görevimin başına geliyorum ve saat 16.00’da işi teslim edip evime gidiyorum. Bu sefer de ev işleriyle uğraşıyorum. Şoförlüğümün yanı sıra ev işlerinde hamaratımdır. Bolu’nun Şoför Nebahat’ı veya Bolu’nun ilk kadın taksi şoförü olmaktan da gurur duyuyorum” dedi.


Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
sabahattin yılmaz
sabahattin yılmaz - 6 yıl Önce

tam tarihi hatırlayamıyorum sanırım 84 lü veya 86 yıllarındada bir ablamız vardı... babası bir nedenden dolayı taksicilik yapamayınca oda direksiyonun başına geçmiş ekmek parasını kazanmaya çalışıyordu...

bolu bolu
bolu bolu - 6 yıl Önce

bolumuza hayırlı ugurlu olsun cok yerınde bir karar olmuş kazasız belesız günler dileriz

MELEK KIRAN
MELEK KIRAN - 6 yıl Önce

serap hanimi tebrik ederim:)

SIRADAKİ HABER

banner128