Bolu’nun Turizm potansiyeli iyi değerlendirilmeli

Bolu Kültür Sağlık ve Turizm Derneği başkanı Raif Yavuz Bolu’nun büyük bir turizm potansiyelini barındırdığını söyleyerek; “Bu fırsatı en üst derecede kullanmak amacındayız” dedi.

Bolu’nun Turizm potansiyeli iyi değerlendirilmeli
 Bolu Kültür Sağlık ve Turizm Derneği ilk olağan kongresini gerçekleştirdi.

Kongrede konuşan Kurucu Başkan Raif Yavuz, 'Turizm açısından büyük bir potansiyele sahip olan ilimizde, Turizm gelişmeye açık bir sektör olduğu halde, Turizm'de Bolu'nun layık olduğu yerde olmadığını gördüğümüz için; Turizm'e gönül vermiş 11 arkadaşımızla 01 Şubat 2013 tarihinde Bolu Kültür Sağlık Ve Turizm Derneğini kurduk. Derneğimizin üye sayısı bugün itibariyle 47'dir. Yani 36 turizm gönüllüsü daha saflarımıza katılmıştır. Turizm sektörü, iktisadi ve sosyal kalkınma sürecini hızlandıran, Bölgeler arası dengesizlikleri gideren, özellikle kadınların ve gençlerin katılımlarını sağlamak suretiyle geniş istihdam alanları yaratan, toplumsal refahı yükseltirken sosyal barışı da canlı tutan bir sektördür. İşte onun için; ilimiz Turizmini bütün boyutları ile ele almak, Turizm bilincinin yaygınlaştırılması ve Turizm de doğanın kalbi olarak adlandırdığımız ve cennetten bir köşe olarak değerlendirdiğimiz Bolumuzu bütün dünyaya tanıtmayı hedef olarak seçtik' Bolu olarak coğrafi konumdan kaynaklanan daha zengin bir turizm anlayışını belirlemek ve hedeflerimizi bu anlayış çerçevesinde şekillendirmek olacaktır. Bolu'ya özgü bir turizm markası olarak farklı ve ayrıcalıklı kılacak proje ve hizmet zenginliğimizi de üretmemizin şart olduğunun bilincindeyiz. Sadece Türkiyeli, Avrupalı ve Uzak Doğulu turist profilini değil Orta Doğu ve Müslüman ülkelerin vatandaşlarının taleplerine de cevap verebilecek bir turizm zenginliğini de gerekli görmekteyiz. Bu Bolumuz turizmi için bir ayrıcalık ve şanstır. Bu şans ve fırsatı en üst derecede kullanmak amacındayız.” Dedi.

 

“Turizm de iddialı bir hale gelmemiz lazım”

 

Yavuz sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bolu, sosyal ve kültürel ve ekonomik potansiyeline uygun turizm çeşitliliğini ve donanımını, hem iç turizm hem de dış turizm talebini karşılama noktasında harekete geçmek zorundadır. Bu turizmin gerçeğidir. Turizm de iddialı olunacaksa, turizm deki hedefler yakalanacaksa, bu çeşitliliğe ve talebe göre gerekli donanımı tesis etmeye hazır olmalıdır. Bolu turizmini bugünden yarınlara taşıyacak stratejilerin birer birer vücut bulacağına sağlam tutarlı ve kararlı turizm politikasının, uygulanacağına inandığımız bir geleceğin vizyonel miladı olarak görmekteyiz. Derneğimizce kuruluş tarihinden bu yana tanıtım toplantıları, kurum ziyaretleri yapılmıştır. Derneğimiz bünyesinde üç ortaklı  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı çerçevesinde proje başvurusunda bulunulmuştur. Bolu Belediye Başkanlığı ile yapılan görüşme ve protokol neticesinde Derneğimiz için enformasyon bürosu olarak kullanılmak üzere Atatürk Orman Parkındaki dükkanlardan bir büro kiralanmıştır'

 

Yeni yönetim kurulu belli oldu

 

Kongre sonrasında Bolu Kültür Sağlık ve Turizm Yönetim Kurulu'nda Raif Yavuz, Ercan Üsküp, Canan Doğan, Mustafa Namdar, İnan Kalaycı, Yunus Öktemir, Oben Eruçar yer aldı. Tek listeyle kongreye gidilen dernekte, kurucu başkan Raif Yavuz yeniden başkanlığa seçildi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2013, 22:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kartal
Kartal - 7 yıl Önce

değerlendire değerlendire bir turizm cenneti haline geldi bolu! bravo!!!!

SIRADAKİ HABER