BOLU’NUN UTANÇ BİRİNCİLİĞİ

Bolu Türkiye genelinde “Aile içi şiddet” ve “Komşular arası kavga”da birinci sırada yer aldı. Yapılan araştırmada ve emniyet birimlerine yansıyan şikayetlerde Bolu merkezinde günde 3 ila 5 aile içi şiddet olayının yaşandığı yine günde 2 ila 3 kez de komşular arası kavganın yaşandığı belirlendi.

 BOLU’NUN UTANÇ BİRİNCİLİĞİ

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Bolu Türkiye genelinde utanç verici bir birinciliğe imza attı. 155 Polis İmdat hattına yapılan aramaların çoğunu “Aile içi şiddet” olaylarının yaşandığı ve ekiplerin günde 3 ila 5 arasında şiddet gören ailelerin evlerine giderek şiddet olaylarını değerlendirerek yasal işlemlerin yapıldığı öğrenildi. Şiddet olaylarında kadınların eşleri tarafından sözlü tehdit veya darp şeklinde geliştiği ve çocuklarında bu konuda etkilendikleri de ortaya çıktı.

Yapılan çalışmalarda aylık orana vurulduğun ayda yaklaşık 100 aile içi şiddet olaylarının yaşandığı Bolu’da kadınların sürekli olarak zarar gördüğü belirlenirken bu olayların büyük çoğunluğu adliyeye intikal ediyor. Aile içi şiddet olaylarının ise genelde kredi kartları borçları, şiddetli geçimsizlik ve eşlerin birbirini aldatması gibi konularda oluyor.

KOMŞULAR BİRİRLERİYLE GEÇİNEMİYOR

Bolu’da aile içi şiddetin yanı sıra komşular arasında da büyük geçimsizlik olduğu gerçeği de ortaya çıkmış oldu. Yine 155 Polis İmdat hattına yapılan ihbarların çoğunluğunu komşu iki ailenin şikayetlerinden oluşmakta. Asayiş ekipleri gün boyunca ailelerin yanına giderek tatlı bir dille geçinmeleri konusunda tavsiyede bulunurken bu olayların çoğunluğu da merkez karakollarında neticelenirken komşuların bir birinden davacı oldukları tespit edildi.

GÜRÜLTÜ

Şikayet konularının bir diğer konusu ise komşuların gürültü yapması oluyor. Özellikle şu günlerde üniversite öğrencilerinin 4-5 kişi bir araya gelerek ev tutmaları ve gece geç saatlere kadar müzik açmak, birbirleriyle yüksek sesle konuşmak suretiyle hem çevreyi hem de bulundukları mahalle sakinlerini rahatsız ederek suç işledikleri belirlendi. Aile içi şiddet gören kadınların çoğunun eşlerinden şikayetçi oldukları da resmi belgelere geçti.  

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129