BOLUSPOR 999 FENERBAHÇE 999

Haberimizin başlığını okuyan okuyucularımız bunun bir spor haberi olduğunu sanacak. Ama öyle değil bu bir trafik haberi bir plaka haberi. İlimizde 999 adet “BS” yani 14 BS … Boluspor plakasından mevcut. Buna karşın 3 büyüklerden biri olan Fenerbahçe’den de 14 FB …’den 999 bulunmakta. Ne yazık ki Galatasaraylılar ise yani GS plakası almak isteyen araç sahipleri de yaklaşık 1.5 yıl beklemek zorundalar. Şu anda ilimizde GH plakaları dağıtılmakta. Beşiktaşlı sürücüler ise 14 BJK … plakası alabilmek için çok uzun yıllar beklemek zorunda kalacağı yaptığımız araştırmada ortaya çıktı.

BOLUSPOR 999 FENERBAHÇE 999

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

İlimizde futbol takımlarının plakalarını araçlarına takmak isteyenlerin en şanslıları Boluspor ve Fenerbahçe taraftarları oldu. Şu anda Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından G serisi plakalar veriliyor. G serisinde ise Bolu ili GH serisine ulaşmış durumda. Boluspor taraftarı olup araçlarına 14 BS … plakası takan 999 araç sahibi bulunurken buna karşın 999 tanede 14 FB … plaka sahibi bulunuyor.

GALATASARAYLI TARAFTARLAR 1.5 YIL BEKLEYECEK

İlimizde yaşayıp Galatasaray taraftarı olan ve araçlarına GS serisini takmak isteyen araç sahiplerinin yaklaşık 1.5 yıl beklemek zorunda.  Şu anda Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından GH serisi verilme işlemleri sürerken, GJ, GK, GL, GM, GN, GP, GR dağıtımları tamamlandıktan sonra GS serisi dağıtımı gerçekleşecek ve buna karşın yaklaşık 9 bin araç daha trafiğe katılmış olacak.

BJK PLAKASI HAYAL

Yaptığımız araştırmada Bolulu olup Beşiktaş futbol kulübüne gönül veren ve araçlarına 14 BJK … plakası taktırmak isteyenler ise yaklaşık 50 yıl beklemek zorunda kalacaklar. Sebebi ise Bolu ili önce 2 harf 3 rakam grubunu tamamlayacak, ardından tek harf 4 rakama geçilecek ve ardından da 3 harf 2 rakam grubunun dağıtım işi tamamlandıktan sonra 3 harf 2 rakam yani 14 BJK … plakaları dağıtılacak. BJK Plakasının dağıtımı yapıldığında ise ilimizde yaklaşık 1 milyon aracın trafikte olması da bekleniyor.  

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 14:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
bjk
bjk - 5 yıl Önce

bu ne haberi sayfa dolsun die azdın herhalde plaka mecburen 999 oluyor

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124