Boluspor Stadına Çözüm Üretilmiş!

Erhan BEYKOZ yazdı...

Boluspor Stadına Çözüm Üretilmiş!

Daha evvel yazdığım yazımın devamı olsun istedim. Boluspor’un marka olduğunu, Bolu’nun yumuşak karnı olup açamayacağı kapı olmadığını özellikle belirtmiştim.

Bolu’nun gündeminde onlarca sorun ve kafalarda onlarca soru varken, yeniden stat meselesi ortaya atıldı.

Başkan Yılmaz ve Milletvekili Ali Ercoşkun’un gereksiz, geçmişi deşmek adına yaptıkları tartışma çözüm odaklı olmadığını biliyoruz. Çok önemli sorunlar yerine, ekonominin son durumu ortadayken stat neden gündeme geldi anlamış değilim.

Başkan Yılmaz’ın, zamanın bakanına koymuş olduğu tavır son derece doğrudur. Belki olayı çıkmaza soktu ama Bolu’nun yarınları adına mevcut stadın yerini TOKİ’ye vermemesi Bolu adına doğru bir karar.

Vekil Ercoşkun’da kendince haklı olarak, hükümetin çözüm olarak bulduğu yöntemi savunması da doğal!

Sonuçta stat yapılmadı ve Boluspor şimdi de hedefe doğru gidiyor.

Asıl çözümün bundan sonra bulunması için Başkan Çarıkçı girişimlerde bulunduğunu öğrendim. Çarıkçı’nın federasyondan destek alarak, önce protokol tribününü yıktırıp yaptıracağı, sonrasında da maraton tribününü yaptıracaklarının sözünü almış. Yıllardır federasyonun kaymağını yiyen büyük takımlar yanında bizimde bir nebze olsun faydalanmamız gerekirdi. Bunu başardığı an, Çarıkçı’ya hepimizin teşekkür etmesi gerekir!

Hepimizin bildiği gibi, hedefe giderken bile 1000-3000 kişiye top oynayan Boluspor’a, yaklaşık 100 milyon liralık bir yatırımın yapılmasına kimse olur vermez. Bunun yanı sıra, Karamanlı Mahallesinde bir tek nefes alacak yer olan stadyumun büyük binalarla çevrilmesi doğru değildir. En doğru çözüm, Başkan Çarıkçı’nın stadı federasyon eliyle sonuca oluşturmasıdır.

Böylelikle çözüm gerçekleştiğinde, Başkan Yılmaz ve Vekil Ercoşkun’un gündemi değiştirmek için yaptıkları tartışma sona erecektir. Kısaca stat sorunu çözülürse, Başkan Çarıkçı Ak Partili olduğunu “çözüm” odaklı olarak belgelemiş olacaktır.

Tahsilatlı Soygun

Büyük çoğunluktaki vatandaşlar elektrik, su, doğalgaz faturalarımızı kredi kartıyla ödemeye çalışırız. Özel bürolarda kredi kartı ile yaptığımız ödemelerimizde, şirket belli bir pay alıyor. Bunu öderken pek dikkat etmeyiz belki ama SEPAŞ ödeme noktasına gidip ödeme kredi kartıyla yaptığımızda 100 liraya kadar 3 liranın üzerinde bir kart parası almaları ne kadar doğrudur. Cebinde nakit parası olmayan vatandaşların bu halini fırsat bilen kurum, gelen vatandaşı soymuş olmuyor mu? Buradan yetkililere duyurmak isterim ki, hiç olmazsa kendi tahsilatını yapan kurumların kredi kartından avanta almaması için gerekli girişimlerde bulunmaları yurttaşların menfaatine olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128