Boluspor’a niyet Güven Kardeşler’e kısmet

Bolu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, tarafından daha önceden Boluspor’a verileceği iddia edilen İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi Kantini son anda Tahaoğlu’nun vazgeçmesinin ardından dün ihaleye çıktı. Merkez Ünite’nin Eğitim Salonun da Komisyon Başkanı Salih Ay tarafından gerçekleştirilen ihaleyi 165 Bin TL fiyat veren Güven Kardeşler adlı firma kazandı.

Boluspor’a niyet Güven Kardeşler’e kısmet

Özel Haber: Semih BAYKAL

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde bulunan kantini aylık 5 Bin TL’lik kira bedeliyle sadece 3 ay boyunca işleten firmanın buradan ayrılmasının ardından kantini kimin işleteceği ise merak konusu olmuştu. Kantin yaklaşık 8 aydır boş olarak atıl şekilde duruyordu. Boş olan kantinle ilgili de Bolu kamuoyunda birçok iddia ortaya atılmıştı. Özellikle bu kantinin ihaleye çıkış bedeli karşılığında Bolu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu tarafından Boluspor’a gelir getirmesi için verileceği iddia ediliyordu. Ancak Tahaoğlu’nun, son anda kantini Boluspor’a vermekten vazgeçtiği ve bu yüzden ihaleye çıktığı öğrenildi. Dün, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite’nin Eğitim Salonunda bu kantinin ihalesi gerçekleştirildi. İhaleye başlangıçta 7 firma katılırken, daha sonra iki firma evrakları eksik olduğu gerçeksiyle ihaleden çıkmak zorunda kaldı. İki firmanın ihaleden ayrılmasının ardından geriye kalan 5 firma muhammen bedeli 45 bin TL olan bu kantinin ihalesinin alabilmek için kıyasıya mücadele etti.

İHALEYİ KAZANAN GÜVEN KARDEŞLER

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite’nin Eğitim Salonunda gerçekleştirilen kantinin ihalesini alabilmek için Güven Kardeşler, Murat Güler, Ataş Market, Özçarkırcıoğlu LTD.ŞTİ ve Aytuğ Yaman kıyasıya mücadele ettiler. Muhammen Bedeli 45 Bin TL’den çıkan ihalede ilk teklifi Güven Kardeşler 50 Bin TL fiyat verirken diğer firmalarda bu fiyatı sırasıyla 100 ila 50 lira arasında artırdı. 16 ke artırıma gidilen ihaleye son teklif yapılırken, son teklife kadar 5 firma arasında kıyasıya süren ihaleye son olarak 165 Bin TL fiyat veren Güven Kardeşler firması kazandı. İhaleden evrak eksikliği nedeniyle ihraç edilen Han-Mahall ve Kılıçarslan firmaları, ihalenin sonunu beklemeden hastaneden ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128