Boluspor’a uyarılar

Yeni sezon öncesi Bolusporlu yönetici ve futbolculara bazı uyarılarda bulunmak istiyorum.

Boluspor’a uyarılar
 Öncelikle yönetici ve futbolcular şunu bilmeli ki, Bolu sınırları içinde yaklaşık 250 bin, Bolu dışında ise yine 200 bin kişi olmak üzere yaklaşık 450 bin kişilik bir kitle, Bolu Atatürk Stadyumu’ndan gelecek gol sesleriyle iki haftada bir mutlu olmak istiyor.

Futbolcu ve yöneticiler, futbolun sadece 90 dakikalık bir mücadele olmadığını, Bolu gibi gelişmekte olan bir şehir için çok daha büyük anlamlar ifade ettiğini unutmasınlar.

Boluspor’dan bu sene Süper Lig’e çıkmalarını beklemiyoruz. Bu ulaşılması zor bir hedef. Ancak futbolcular en azından sahadaki mücadeleleriyle formanın hakkını versinler.

Bolusporlu yöneticiler de şehrin bu önemli markasının Bolu’ya pozitif enerji saçmak isteyen bir görevi olduğunu bilsinler. Bu nedenle basına verecekleri demeçlerde sevgi ve saygıyı ön planda tutsunlar.

Benim, Derwall hoca ve Feldkamp hocadan öğrendiklerimin ışığında söyleyebileceğim başka bir konu da, Boluspor’un alt yapıya önem vermesi gerekir. Zira şehir ne pahasına olursa olsun Süper Lig’e çıkma planını bir kenara bırakmalı.

Bugünden tezi yok, takımın en az yarısının alt yapıdan yetişen futbolculardan oluşması ve her sezon takıma para kazandırabilecek isimler bulunması gerekir. Bu takımın Süper Lig’e çıkıp alt sıralarda oynamasından daha önemli.

Son olarak şunu belirtmek isterim.

Boluspor yönetimi ve futbolcuları iyi ve doğru işler yaptıkları sürece yanlarında yürekli gazetecileri bulacaklardır. Bolu insanı da vefakardır.

Ancak, “Nasıl olsa Boluspor’da yöneticiyiz. Fazla karışanımız da yok” düşüncesi ilk önce yöneticilere zarar verir.

Bolu’da ateşten gömlek olan koltuklardan biri Boluspor başkanlığıdır.

Aynı biçimde Boluspor’da antrenör olmak da büyük bir sorumluluk ister.

Yeni sezonda Boluspor’u geceleri uykuları kaçan bir başkan ile antrenör başarıya götürebilir.

Futbol kaliteli beyin ve temiz yüreklerle başarılı olunan bir spor dalıdır.

Yeni sezon Bolusporumuza hayırlı olsun.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 19:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
BACANAK
BACANAK - 6 yıl Önce

sporcuların motivasyonu ve alt yapıdan gelecek futbolcunun önemini belirtmek için güzel bir nasihat. dinle de ders al bolu spor

SIRADAKİ HABER