Boluspor'daki düşüşten hepimiz sorumluyuz

Seyfi ALP yazdı...

 Boluspor'daki düşüşten hepimiz sorumluyuz

Boluspor ligdeki son üç maçında da yenildi. Biraz uzak ihtimal gibi görünse de düşme ihtimali de var.

1973-74 sezonunda dönemin Süper Ligi'ni üçüncü sırada bitiren...

1980-81 sezonunda Türkiye Kupası finali oynayan...

2006-2007 sezonunda grubunda şampiyon olup bugün mücade ettiği PTT 1. Ligi'ne yükselen Boluspor'un bugünkü hali  tad vermiyor.

Geçen sezon son maçta ligde kalmayı başarabilmiştik. Bu sezon da aynı gerginliği yaşamaya başladık.

Boluspor'un 2007-2008 sezonunda yükseldiği PTT 1. Ligi'ndeki 7. senesi geride kalıyor. Bu 7 senede bir arpa boyu yol alınmayışının analizi yeterince yapılamaz ise önümüzdeki günlerde Boluspor daha büyük sıkıntılar yaşayacak.

Takımı yakından takip eden bir spor gazetecisi olarak bugünkü hale düşmemizde en önemli sorunlardan birini alt yapıya önem vermeyişimizde görüyorum. Boluspor'da son on senede alt yapıdan yetişip de formamızı giyen bir futbolcumuz yok. Bu ayıp alt yapımıza yeter.

Her sezon başında alınan 10-15 ve gönderilen 10-15 futbolcuyla ilgili analizlerin de yapılamayışı bugünkü hale düşmemizde başka bir neden. Bu noktada Bolu'daki yerel spor basınına önemli görevler düşüyor. Gelen futbolcular kim?... Daha önceki başarılar neler? Yaşı, maliyeti ne? Bu konuların yerel spor basını tarafından enine boyuna araştırılıp duyurulması gerekiyor.

Boluspor'un bu sezon da çıkmaz bir sokağa doğru yol almasında yönetimin de eksikleri var. Bunlardan en önemlisi, futbolu bilen kişilerin yönetimdeki yetersizliği. Var olanların düşüncelerine de yeterince değer verilmeyişi.

Boluspor'un üst üste maçlar kaybetmesine rağmen kılını kıpırdatmayan belediye başkanı, vali ve milletvekilleri de şuanki tablodan sorumlu. Bolu gibi bir şehirde futbolun önemini kavrayamayan bu isimlerin kenara çekilme lüksü yok.

Sevgili Boluspor taraftarı!

PTT 1. Ligi'ne çıktığı günden buyana "ne pahasına olursa olsun Süper Lig" diyenlerin takımı ne hale getirdiği ortada.

Son on senede senin futbol takımının formasını Bolulu hiç bir futbolcu giyememiş.

Bunların nedenlerini araştırmak da senin görevin.

Boluspor'daki bu düşüşten, yöneticiler, antrenör ve futbolcular kadar bizler de sorumluyuz.

"Neden böyle oluyor?" sorusunu sorup cevaplarını aramadığımız için.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2015, 11:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmete
mehmete - 6 yıl Önce

hastaneye giriyorum tahliller için 10 tl ödüyorum.dışarı çıkıyorum 15 tl park parası veriyorum bir taraftar olarak benim suçum yok

SIRADAKİ HABER

banner128