Bolu’ya 30 metrelik Köroğlu Heykeli

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Diş Hastanesinin karşısına 30 metrelik dev bir Köroğlu Heykelinin yaklaşık 2 yıl sonra yerleştirileceğini söyledi. 30 metrelik Köroğlu heykelinin çevresini de 16 Türk ulusunun da buruda temsil edileceğini de belirten Başkan Yılmaz; “Her ulus kendini simgeleyen figürleri burada sunacaklar. Parkın adını da Türk Dünyası Köroğlu Parkı olarak vermek istiyoruz” diye konuştu.

Bolu’ya 30 metrelik Köroğlu Heykeli
HABER: KASIM ŞAHİN

Olay Gündem Gazetesine yeni yayın hayatında başarılar dilemek için ziyarette bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Köroğlu Parkı ve Köroğlu heykeli içinde müjdeler verdi. 30 metre yüksekliğindeki dev Köroğlu heykelinin Diş Hastanesi karşısındaki bir tepeye konulacağını belirterek, “Burada amaç 16 Türk ulusunu bir araya getirmek ve buruda yaşatmaktır. Burada amaç maddiyat değil tamamen maneviyat önemlidir. Türk Dünyası Köroğlu Parkında, ulusları, Başbakanları ve Cumhurbaşkanları bir araya getirmeyi istiyoruz” dedi.

80 DÖNEM ÜZERİNE KURULACAK

Türk Dünyası Köroğlu Parkının 80 dönüm üzerine kurulacağını da belirten Başkan Yılmaz, “Yeni yapılan anlaşma ile 30 metrelik Köroğlu heykeli yarışmayı kazanan Kazakistanlı mimarın ülkesinde yapılacak. Böylesine devasa bir heykelin ülkemizde yapılması zor olduğu için bu ülkede yapılmasına önceki gün yaptığımız toplantıda karar verdik. Bu heykeli Türksoy’la birlikte yapacağız. Belediye olarak park içerisindeki yerleştirmeler ve peyzaj çalışmalarını üstleneceğiz. Köroğlu ve Bolu adını dünyaya duyuracağız” dedi.

NEVRUZ PKK’NIN BAYRAMI DEĞİLDİR

Ülkemizde Nevruz olayına yanlış bakıldığını ve amacının dışında lanse edildiğini de açıklayan Başkan Yılmaz; “Ben Nevruz’a sıcak bakmıyorum. 21 Mart soğuk bir ay olduğu için program yapmaya uygun olmuyor. Biliyorsunuz Nevruz Tepesi bir tek Bolu’da ve Seben ilçemizde var. Burada her yıl küçük çaplı da olsa etkinlikler gerçekleşiyor. Fakat, bazı kesimler Nevruz’u PKK ile özdeşleştiriyor. Nevruz Türk Dünyasının ir bayramıdır. PKK ile adlandırılmasını kesinlikle kabul etmiyorum. Nevruz PKK bayramı gibi oldu. Bu imajı silmek için uğraşlar veriyoruz. Nevruz bayramıyla Türk dünyasını buluşturmak istiyoruz. Nevruz’un PKK ile hiçbir alakası ve ilgisi yoktur. Bu tür yalanlara halkımızın inanması gerekir. Nevruz, Türk Dünyasının bayramıdır” diye konuştu.

“BASINIMIZIN GÜCÜNE GÜÇ KATACAKTIR”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’da resmi ilan ve reklam alan günlük gazetelerin birleşme kararını değerlendirdi.

Bolu Gündem gazetesiyle birleşme yoluna giden Bolu Olay yeni adıyla Olay Gündem gazetesine nezaket ziyaretinde bulunarak, imtiyaz sahiplerini ve çalışanlarını tebrik eden Belediye Başkanı Yılmaz, “Gazete ve gazetecilik açısından birleşme kararı çok olumlu bir karar. Basınımızın gücüne güç katacaktır” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’da okurlara kaliteli gazeteler sunmak amacıyla resmi ilan ve reklam hakkını elinde bulunduran günlük 7 gazetenin 3 gazete çatısı altında birleşme kararı sonrası, Bolu Gündem gazetesi ile güç birliği yapan Bolu Olay Gazetesine yeni oluşum adıyla Olay Gündem Gazetesine nezaket ziyaretinde bulundu.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yeni yayın dönemi dolayısıyla bir araya geldiği Bolu Gündem gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Aykan, Bolu Olay gazetesi imtiyaz sahibi Erhan Beykoz ve diğer yazı işleri kadrosunu tebrik etti.

“BİRLEŞME KARARI ÇOK OLUMLU BİR KARAR”

Salı günü öğleden sonra gerçekleşen ziyarette Başkan Yılmaz’a Bolu Belediyesi basın birim sorumlusu Ayşe Atılgan da eşlik ederken, birleşmeden dolayı memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı Yılmaz, “Bolu’da resmi ilan ve reklam alma hakkını elinde bulunduran 7 gazetemiz birleşerek, 3 gazete çatısı altında bir araya gelmesinden dolayı memnuniyetimi belirtmek istiyorum. Gazete ve gazetecilik açısından birleşme kararı çok olumlu bir karar. Basınımızın gücüne güç katacaktır. Sizleri ve diğer gazetelerimizi kutluyorum” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 18:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET
AHMET - 5 yıl Önce

her yere beygi̇r doldurmayin. gereksi̇z masraf yapilmasin . bu paralar bi̇zi̇m cebi̇mi̇zden çikiyor. beygi̇r görmek i̇steyen abant'a gi̇tsi̇n lütfen....bu heykel i̇şi̇ni̇n cilkini çikartmayin artik.. allah aşkina

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124