Bolu’ya Baruş geldi

19 Şubat 2015 tarihli Valiler Kararnamesiyle Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nın merkeze atanmasının ardından ilimize ilk kez Vali olarak atanan evli iki çocuk babası Aydın Baruş, dün resmen görevine başladı. Valilik binası önünde Vali yardımcıları ve valilik çalışanları, bürokratlar, daire müdürleri tarafından karşılanan yeni valimiz Baruş’a Boluspor atksı hediye edildi. Karşılama töreni sonrası ilimizin yeni Valisi Baruş eşi Nagihan Baruş’un elinden tutarak valilik merdivenlerini çıktıktan sonra ilk ez makamına oturdu.

Bolu’ya Baruş geldi
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nın merkeze alınmasının ardından tam bir hafta sonra yeni görev yeri olan ve ilk valilik görevine atanan Aydın Baruş, son olarak 2014-2015 yıllarında Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı ve İçişleri Bakan danışmanı olarak görev almıştı. Valilik makamına oturarak görevine başlayan Vali Baruş ilk mesajını da şu sözleriyle verdi;

19 şubat 2015 tarihli valiler kararnamesi ile Bolu Valiliği’ne atandım. Öncelikle üzerimdeki bir emaneti ifa etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve İçişleri Bakanımızın tüm Bolu halkına çok selamlarını getirdim. Kendileri bunu bizzat iletmemi istediler. Sözlerimin başında bize Bolu gibi güzel bir ilimizin valiliğini layık gören, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Hükümetimize ve Sayın İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Derin bir tarihi ve kültürü olan eşsiz doğal güzelliklere sahip bu güzel şehrin bir ferdi olmaktan son derece mutluyum.

Bundan sonra Bolu’ya birlikte hizmet edeceğiz. Üzerimize verilen bu emanetin ne kadar büyük olduğunun farkındayım. En temel önceliğimiz Bolu’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı kucaklayarak, tek tek onların hayatlarında daha olumlu gelişmelere yol açmanın gayreti içerisinde olacağız. Bolu’yu marka bir şehir haline getirmek için hep birlikte el ele çalışacağız. Bolu’nun sorunlarını hep birlikte tartışarak ortak çözüm yolu bulmaya çalışacağız. Ben böyle güzel bir şehirde ilk valiliğimi yapmanın çok büyük bir onur olduğunu biliyorum. Bundan sonra gece gündüz çalışacağız. Halkımızın arasında olarak görevimizi ifa edeceğiz. Burada görev yapacağımız süre önemli değil, ne kadar süre verilirse o kadar süre içerisinde bu görevi layığıyla yerine getirmek için gayret sarf edeceğiz. İnşallah buradan ayrılırken de herkesin gönlünde hoş bir seda bırakacağız. Tüm Bolu halkına hürmetlerimi sunuyorum.

Bolu Olay Gazetesi olarak ilimize yeni atanan ve ilk kez vali unvanını da alan Aydın Baruş’a yeni görevinde başarılar diler, çalışmalarının Bolu ve Bolu halkı için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 10:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
edirneli
edirneli - 6 yıl Önce

hemşerimizin vali olduğu şehir bolu, bundan sonra edirne nin kardeş şehridir. bir edirneli olarak bir yanımız boluspor lu olacak. allah yardımcın olsun valim. boluya hayırlı olsun...

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

yağcılarda inecek var galiba.

SIRADAKİ HABER

banner128