Bolu’ya hiç yakışmadı… Bedava döner olsaydı?

Gülcan ailesinin 3 yaşındaki kızları Zeynep Gülcan, yakalandığı amansız kemik ili hastalığı nedeniyle her geçen gün hayat mücadelesini sürdürürken, küçük yavrunun kurtulması için çekilen kamu spotuna Bolu halkının ilgi göstermemesi hiç mi hiç yakışmadı. Yaklaşık 200 kişinin katılımıyla çekilen kamu spotuna katılan küçük Zeynep’in annesi, “Ben bir anneyim” diyerek bağırması yürekleri dağladı. Çekime katılımın az olması nedeniyle bu işi organize eden BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan’ın, eline aldığı pankartla tek tek cadde boyu vatandaşları toplaması ise Bolu için gerçekten utanç vericiydi.

Bolu’ya hiç yakışmadı… Bedava döner olsaydı?

Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

Her geçen gün yaşamdan kopmaya bir adım daha atan küçük Zeynep için duyarlı vatandaşlar kan vererek destek olmaya çalışırken, diğer yandan büyük bir katılımın olması beklenen kamu spotu çekimine ise gösterilen ilgisizlik gerçekten Bolu’ya yakışmadı. Birçok kamu kurumu ve kuruluşu ile çok sayıda vatandaş Türk Kızılay’ının kapısını aşındırırken, bir çok vatandaşın ise duyarsızlığı gözlerden kaçmadı.

Küçük Zeynep’i hayatta tutabilmek için sürekli kampanyalar düzenleyen, basın yoluyla da duyurular yapan BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, elinden geleni yapmasına rağmen, bedava döner kuyruklarına katılan çok sayıdaki kişinin bu hayırlı işe katılmamasını eleştirdi. Alan, “Burada küçük bir kızımızın hayatı kurtarmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ama gördüğümüz manzara karşısında şok olduk. Sokaklardan caddelerden insanları toplayarak çekim alanına getirdik. Bu Bolu’nun bir ayıbıdır. Demek ki ateş düştüğü yeri yakıyor. Ama buna rağmen duyarlılık gösterip Zeynep’imiz için bize destek veren vatandaşlara teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kemik iliği hastalığına yakalanan ve bulunacak bir donör sayesinde hayatının kurtulması beklenen küçük Zeynep babası Mustafa Gülcan’ın kucağında çekim alınana getirildi. Kamu Spotu çekiminde Zeynep’in annesi Nurcan Gülcan’ın çok duygulu olduğu gözlenirken, “Ben bir anneyim” diyerek bağırması herkesin yüreğini dağladı.   
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 18:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu dönerci
bolulu dönerci - 5 yıl Önce

aynen sayın başkana sonuna kadar katılıyorum utanç verici ama maalesef bedava dönere ilgi daha yoğun

bolu beyi
bolu beyi - 5 yıl Önce

sadece döneremi,
eger bir amerikali ya da yahudi icin yapilsaydi
meydanlar dolardi.
herseyimizi kaybetmisiz,tutulmusuz su dünya islerine,yok sunu alamadim yok bunu alamadim,sunu alayim ,bunu alayim.
baska bir sey görmüyoruz

emre
emre - 5 yıl Önce

o kadar da acimasiz olmayin. bende dahil bircok kisi kan verdi.

SIRADAKİ HABER

banner128