Bolu’ya yakışan bahçe

Bolu Belediyesi tarafından oluşturulan “Bebek Meyve ve Ağaç Bahçesi”nde yok yok. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ilimizin sadece patates ve buğdaydan ibaret olmadığını, oluşturulan bahçede hemen hemen her çeşit meyve ağacının yanı sıra çeşit çeşit sebzenin de yetiştirildiğini söyledi. Başkan Yılmaz, ayrıca 350 dönümlük araziye şu ana kadar 4 bin meyve ağacının dikildiğini, bundan böylede her yıl doğacak olan 4 bin çocuk içini de ağaç dikileceğini açıkladı.

Bolu’ya yakışan bahçe

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesinin hizmetleri arasında yer alan ve kurulduğu günden bu yana da adından sık sık bahsettiren Bebek Meyve ve Ağaç Bahçesinde Bolunun karpuzu, kavunu gibi bir çok sebze ve meyvenin yetiştirileceğini belirten Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bolu artık kabuğuna sığmayan bir il haline gelmiştir. Biz karpuzu belediye değiliz ama bahçemizde karpuz, kavun, kabak, şeftali, üzüm, döngel gibi bir çok ürünü yetiştirmeye başladık. En yakında ürünleri almaya başlaşacağız ve tarlamızdan çıkan ürünler bulunduğu alanda vatandaşlara satışa sunulacaktır” dedi.

Bolu Belediyesinde görevli olan Ziraat Mühendisi Aylin Aydın’da, bahçe ve yetiştirilen sebze ve meyve ağaçları hakkında şunları söyledi; “Bolumuza has olan ve pembe domates olarak özel domatesimizin çekirdeklerini özenle saklayarak ürünümüzü her yıl yetiştirmeye çalışıyoruz. Şu anada kadar alana 4 bin ağaç dikildi. Mesela özellikle karpuz üretimi bittikten sonra en son olarak bizim bahçemizdeki karpuzlar çıkacaktır. Bahçemizde 4 çeşit karpuz, 5 çeşit kavun yetiştirilecektir. Şu an bahçemizde ayva, kabak, erik, vişne, şeftali, karpuz, elma, döngel, lahana, kavun, kabak, salatalık, domates, üzüm, mısır, fasulye gibi daha çok çeşit meyve sebze üretimiz olacak” derken, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu halkının bu bahçeyi yakında görmesini isteyerek, eline çapayı alıp, ayrık otlarını ayıkladı.   

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 18:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkı fidan
hakkı fidan - 5 yıl Önce

sayın başkana helal olsun gündem değiştirmeyi ve medyayı oyalamayı iyi biliyor ama bolu halkını kandıramaz sanayi sitesini şehir dışına taşıyacağını taahhüt etti ama yerine getirmedi şehir pislikten geçilmiyor hurdacıların şehir merkezinde olduğu ender ve çarpık illerden biriyiz ama başkanın umurunda değil.

SIRADAKİ HABER

banner128