Bolu’yu listelediler…

“Bolu’nun yerel listecisi” sloganıyla ortaya çıkan Liste14.com, takipçileriyle buluştu. Yenilikçi fikirlere her zaman açık olan ve dijital dünyada Bolu ve AİBÜ için çalışmalarda bulunan 3 genç girişimci Onur OKTAY, Bulut ALTUNDAL ve Mahir HOROZOĞLU’nun başlattığı Liste14.com, tamamen Bolu ve AİBÜ merkezli bir paylaşım platformu. Bu platform, Bolu’da yaşayan ve Bolu için paylaşımda bulunan herkese açık; yeter ki listeleyeceğiniz bir konu olsun başlığıyla başlattıkları yolculukta güzel bir başarıya da imza attılar. 3 genç girişimci Bolu denilince ilk akla gelen 18 şey adı altında yaptıkları çalışmada ortaya hoş şeyler çıkarttılar. Gençlerin yaptığı çalışmada akla gelen ilk şey nedir sorusunda rahmetli hayırsever işadamı İzzet Baysal birinci sırada yer aldı.

 Bolu’yu listelediler…

ÖZEL Haber: Kasım ŞAHİN

Liste14.com’u geliştirenlerden biri olan Mahir Horozoğlu, “Biz burada Bolu’nun güzelliklerinin yanı sıra, Bolu’da yaşayan halk ve öğrenciler için bir nevi yaşam sitesi oluşturmaya başladık.” diyerek sitenin temel amacından bahsetti.

“Farkımız düz metin yazılarla uğraşmak değil.”

Farklı bir formatı Bolu’da Liste14.com adıyla başlattıklarını anlatan Mahir: “Biz haber sitesi olmayacağız. Yerelini, üniversitesini bilen tüm içerik üreticilerine kapımızı açacağız. Bolu’nun doğal güzelliklerinin yanında, üniversiteyle ilgili farklı paylaşımlar da burada olacak.” diyerek Liste14.com’un farklı olduğunu söyledi.

“Tek başımıza değil, hep beraber!”

Sitede içerik oluşturmakla ilgili bilgi veren Mahir şunları söyledi: “Liste14.com, tek bir zümreye ya da ekibe ait bir site değil. Bu siteye sosyal ağlarda hesabı olan ve bu hesabı Bolu ve AİBÜ için kullanan, kısaca “Bolu ve AİBÜ için sosyal ağlarda içerik üreten kişiler” de katkıda bulunabilir. Bu platformun bence en temel amacı; Bolu için içerik üretenleri ortak bir noktada buluşturmak.”

“Ekibimiz sağlam!”

Ekip hakkında da bilgi veren Mahir: “Bence ekip yerelini bilen ve yaptığı çalışmalarla Bolu ve AİBÜ için fark yaratan üyelerden oluşuyor. Bulut arkadaşımız AİBÜ için sosyal ağlarda farkını ortaya koyarak güzel işler yapıyor. Keza Onur Bey de, Bolu’da yaşadığı için bize yereldeki konularda yardımcı oluyor. Kısacası ekibimizdeki üyelerden birinin eksik yönünü diğer bir üyemiz kapatıyor.” dedi.

3 genç girişimcinin Bolu’da akla ilk gelen şey çalışmasında sıralama şu şekilde oluştu: İzzet Baysal, Abant Gölü, Yedi Göller, Gölcük, Bolu Dağı ve Dinlenme Tesisleri, Kar Yağışı, Bolu Dağı Tüneli, Bolu Çikolatası, Kartalkaya, Beyaz Et Cenneti, Mengenli Aşçılar, Yarenler (Boluspor Taraftarı), Bolu Şivesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Yeşil Cenneti, Keşli Cevizli Erişte, Hayrettin-i Tokadi Türbesi ve Göynük.

Her gün bir liste paylaşan Liste14.com’u Facebook, Twitter ve Instagram’dan da takip edebilirsiniz:

Facebook: //facebook.com/L14Bolu
Twitter:
//twitter.com/L14Bolu
Instagram:
//instagram.com/L14Bolu

 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2015, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128