Bolu’yu sarsan korkunç cinayet

Bolu'da 21 gün önce kaybolan 30 yaşındaki zihinsel engelli Erhan Gümüş bugün sabah saatlerinde ölü bulundu. Öldürüldükten sonra çırılçıplak vaziyette ormanlık alana gömülen Erhan Gümüş’ün cesedi dün gece Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri tarafından Savcı gözetiminde çıkarıldı.

Bolu’yu sarsan korkunç cinayet

HABER:  KASIM ŞAHİN - FARUK ÇİDEM

Bolu’da 2 Şubat tarihinde kaybolan ve günlerdir bulunamayan Erhan Gümüş’ün dün gece sabaha karşı cesedine ulaşıldı. 30 yaşında zihinsel engelli olan ve Paşaköy’de ikamet eden Gümüş’ün cesedinin Çakmaklar Çamlığı’nda ormanlık bir alana gömüldüğü öğrenildi.

Bolu Asayiş Şube Müdürlüğü’nün 21 gündür üzerinde çalıştığı kayıp Erhan Gümüş olayı dün gün yüzüne çıktı. Küçük yaşlarda geçirdiği bir hastalık sebebiyle zihinsel engeli olan Gümüş tüm çabalara rağmen 21 gündür bulunamıyordu. Polis ekiplerinin de üzerinde incelikle çalıştığı kayıp olayında dün gece Erhan Gümüş’ün cesedine ulaşıldı. Şüphelilerden bir kişinin üzerinde yoğunlaşan Bolu Asayiş Şube ekipleri şahsı çalıştığı işyerinde yakalayarak gözaltına aldılar. Gözaltında cinayeti işlediğini söyleyen ve yanında iki kişinin daha olduğunu belirten şahısın verdiği bilgilere göre polis ekipleri şüpheli iki şahsı da alarak cesedin gömüldüğü yere gittiler.

ÖNCE DÖVÜP SONRA ÖLDÜRDÜLER

İddiaya göre, Erhan Gümüş’ü araçlarına alan şahıslar defalarca darp ettikten sonra şahsı ormanlık alana götürerek çırılçıplak vaziyette bıraktılar. Aradan bir iki saat geçtikten sonra tekrar Erhan Gümüş’ü bıraktıkları yere giden 3 şahıs Gümüş’ün hala yaşadığını gördüklerinde öldürmeye karar verdiler. Şahıslardan iki kişi Gümüş’ün ellerini ve ayaklarını tuttuktan sonra diğer şahıs ise elinde ki bıçakla zihinsel engelli Erhan Gümüş’ün boğazını kesti. Cinayeti yoğun kar yağışının olduğu günlerde işleyen kişiler cesedi karların altına saklayarak olay yerinden ayrıldılar.

KARLAR ERİYİNCE CESET ORTAYA ÇIKTI

Cinayetten birkaç gün sonra karların eridiğini fark eden 3 katil zanlısı arkadaş tekrar Erhan Gümüş’ü öldürdükleri yere giderek cesedin gün yüzüne çıktığını gördüler. Paniğe kapılan şahıslar cesedi ormanlık alana taşıyarak gömdüler ve üzerine ağaç parçaları atarak fark edilmemesini sağladılar.

Erhan Gümüş’ün cesedini gömüldüğü yerden çıkarıldığında çıplak olduğu ve vücudunun her yerinde morluklar oluştuğu öğrenildi. İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi Morguna götürülen Gümüş’ün cesedi ayrıntılı otopsi yapılması için Ankara’ya gönderildi. Gözaltına alınan 3 katil zanlısının sorgulamaları hala sürerken, yarın adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128