Bolu’yu Sevenlere Fırsat

Erhan Beykoz'un kaleminden

Bolu’yu Sevenlere Fırsat

Bu gün Ticaret Sanayi Odasında çok önemli toplantı gerçekleşiyor. Toplantı, Bolu’nun geleceği, şekillenmesi, hayaller ve yarınlar adına…

Toplantının içeriğinde, Bolu’nun gelişim planının sunumu yapılacak. Bolu’da yaşayan, üreten, tüketen, yatırım yapan, yapmayı düşünen, çocuklarının gelecekte nasıl bir Bolu’da yaşayacağını merak eden herkes katılım sağlamalıdır.

Siyasette yarınlara aday olmayı düşünenler mutlaka teşrif buyurmalılar! Aksi halde ben bilmiyorum, benim haberim yok, bilgim dışında, yanlış yapılmış gibi laf kalabalığı yapmaya kimsenin hakkı olmadığını bilmeleri gerekir. Katılım sağlamaları halinde bütün siyasi partilerin Bolu ve geleceği hakkında bilgi sahibi olacakları kesin. Bilgi sahibi olup, fikir yürütme, eleştirme ve kendi doğrularını ortaya koyma şansları olacaktır.

Bolu’da ki imar planlarının en önemli belirleyicileri teknik elemanlardır. Üstelik Bolu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından “Kültür Turizm Bölgesi” ilan edildiği de ortadadır! Bu gün burada olacak olan teknik elemanlar olayı çok ince ayrıntılarıyla dinlemeli, izlemeli ve gelecekteki yapılaşmayı öğreneklerdir. Yarın belediyeden çıkacak kararlar ve yarınlara dair planlar hakkında vatandaşları doğru bilgilendirmek, doğru yönlendirmek için önemli kaynak ellerinde olacaklardır. Bu toplantı sonrası yalan dolan sahtekarlık, dolandırıcılık minimum seviye inecektir diye umut ediyorum.

Bu gün yapılacak toplantıya bürokratlar, çevreciler ve şehir planlayıcıları devlet adına katılmalılar. Yarınlarda nasıl bir Bolu, nasıl bir çevre ve yaşanılabilir nasıl bir kent olması gerektiği konusunda bilgilerini paylaşmalılar.

Kısaca bu gün Bolu’nun geleceği için çok önemli. Aslında bu konu uzun günler tartışılmalı ve gerçek nihai sonuca bağlanmalı. Alınan kararlar siyaseten de bozulmayacak şekilde imza altına alınmalıdır. Biz ve bizden sonra kim gelirse gelsin kararları bozma yetkisi ve gücü olmamalıdır.

Bu gün Bolu adına dönüm noktasıdır. Hayırlı olsun…

Mumcu ve Okkan Anısına

Uğur Mumcu’yu anlamak için, en az O’nun kadar memleketi sevmek, tam bağımsızlığı istemek ve yurttaş bilincine ulaşmak lazım. Ali Gaffar Okkan’ı anlamak içinde, barış içinde bölünmez bütünlüğü tanımlamak ve yaşamak gerekir. Ruhları şad olsun…

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER