Borç batağı uyuşturucu ticaretine sürükledi

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün panterleri Bolu’da uyuşturucuya geçit vermiyor. Panterler dün sabah 34 Plakalı bir araca düzenledikleri operasyonda 500 gram paketler halinde 12 paket içerisinde toplam 6 KĞ. Eroin ve bir adet ruhsatsız silah ele geçirdi.

Borç batağı uyuşturucu ticaretine sürükledi

Haber: Semih BAYKAL

Edinilen bilgiye göre; İstanbul’da esnaflık yapan ve yaklaşık 200 Bin TL borca batan M.Ş. kendisine kefil olan arkadaşı M.K. kendilerine haciz gelmesinden sonra bu borçtan kurtulmak için uyuşturucu işine girmeye karar veriyor. Bunun üzerine hemen harekete geçen iki kafadar doğu illerinden 500 gramlık paketler halinde 12 paket içerisinde toplam 6 KĞ. Eroin maddesini alıyor. Daha sona İstanbul’da bu paketleri satmak için yola çıkan bu iki kafadar Bolu’da İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün başarılı panterleri tarafından durduruluyor.

Panter M.Ş. ve M.K.’nin çelişkili ifadeler vermesi üzerine narkotik köpeği ile araçta arama yapmaya karar veriyor. Panterler narkotik köpeğinin yaptığı arama neticesinde 500 gramlık paketler halinde 12 paket içerisinde toplam 6 KĞ. Eroin maddesini ele geçiriyor. Ayrıca panterler bu arama sırasında araç içerisinde bir adet ruhsatsız silah da ele geçiriyor. Bunun üzerine panterler tarafından yakalanan M.Ş. ve M.K dün Bolu Adliyesine çıkartıldı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2016, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128