BOSİAD, KOSGEB destekli iş gezisi düzenliyor

Bolu Sanayici Ve İşadamları Derneği (BOSİAD) isteyen Bolulu işadamlarını Gana’ya iş görüşmesine götürmeye hazırlanıyor. BOSİAD Başkanı İsmail Hakkı Özmen, “Ganalı iş adamları bizleri bekliyor”...

BOSİAD, KOSGEB destekli iş gezisi düzenliyor

Bolu Sanayici Ve İşadamları Derneği (BOSİAD) isteyen Bolulu işadamlarını Gana’ya iş görüşmesine götürmeye hazırlanıyor. BOSİAD Başkanı İsmail Hakkı Özmen, “Ganalı iş adamları bizleri bekliyor” diyerek, Gana’ya yapılacak iş gezisinin masraflarının yüzde 50’sinin KOSGEB tarafından geri ödeneceğini söyledi.

 

BOLU Sanayici Ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) ve İhracatçı ve Sanayici İş Adamları Derneği (İHSANDER)’in organize ettiği gezi ile ilgili olarak bilgi veren İsmail Hakkı Özmen, “BOSİAD olarak sürekli yurt dışına geziler düzenliyoruz. Ancak bu seferki gezimiz çok farklı olacak. Çünkü orada bizimle iş görüşmek isteyen Ganalı iş adamları hazır bulunuyor. Türkiye Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) bu geziyi bizim adımıza koordine etti. Biz BOSİAD olarak zaten TUSKON’ a bağlıyız” dedi. BOSİAD Başkanı İsmail Hakkı Özmen, Gana’ya yapılacak ticari gezinin KOSGEB tarafından desteklendiğini de belirtti. Özmen, “Bu gezimizin masraflarının yüzde 50’sini gezi sonrasında KOSGEB’den geri alabileceğiz. Bu nedenle Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Heyeti grubumuza, Erkek Bayan Çocuk giyimi, İç ve Spor Giyim, Ev Tekstili, Un, Kuru Bakliyat, Çikolata, Şeker, Sakız, Hırdavat Malzemeleri, Spiral, Matkap, Freze, Aydınlatma Ürünleri, Elektrik Malzemeleri, Oto Yedek Parça konularında faaliyet gösteren iş adamlarımızı bekliyoruz. Bu konularda ürün alacak Ganalı iş adamları orada bizi bekliyor. İkili görüşmelerimiz olacak. Ben kesinlikle Bolulu iş adamlarımızın Gana’da Pazar oluşturabileceklerini düşünüyorum” dedi. BOSİAD Başkanı İsmail Hakkı Özmen, son olarak 16-19 Mayıs 2012 tarihlerinde yapılacak ve müracaat süresinin 04 Mayıs 2012’de biteceği gezi için şunları söyledi:  “İlimizdeki iş adamlarına yeni müşteri bulma gayreti içersindeyiz. Artık, Bolulu iş adamlarımızın da yurt dışına açılma zamanı gelmiştir. Bu gezi onlar için çok faydalı olacaktır. İş adamlarımızın yurt dışı ile entegre olabilmeleri açısından BOSİAD olarak bu geziyi önemsiyoruz ve katılmalarının kendileri açısından yararlı olacaklarını düşünüyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER