BOSİAD’da “önce iş güvenliği” semineri yapıldı

BOLU Sanayici ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) tarafından düzenlenen  “İş güvenliği” konulu semineri izleyebilmek için Bolulu sanayici ve işadamları akın etti. 80 Kişilik Eğitim Salonunda yapılan seminerde çok...

BOSİAD’da “önce iş güvenliği” semineri yapıldı

BOLU Sanayici ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) tarafından düzenlenen  “İş güvenliği” konulu semineri izleyebilmek için Bolulu sanayici ve işadamları akın etti. 80 Kişilik Eğitim Salonunda yapılan seminerde çok katılımcı ayakta kaldı.

 

Bosiad Konferans Salonunda yapılan “İş Güvenliği” konulu seminerine İş Güvenliği Uzmanları Burak Aşçı, Oğuz Alper Temiz ve Dündar Şakul’un konuşmacı olarak katıldılar.  İş güvenliği nedir? İş Güvenliği hakkında kanunlar, yönetmelikle ve genelgeler nelerdir? İş Güvenliği hakkında yeni yapılan düzenlemeler nelerdir? Konuları hakkında katılımcılara bilgiler verilirken. İş güvenliği konusunda da alınması gereken tedbirler anlatıldı. Bazı iş adamları başlarından geçen ilginç kaza olaylarını anlatarak interaktif bir söyleşi gerçekleştirildi.

Bolu Sanayici Ve İşadamları Derneği (BOSİAD) Başkanı İsmail Hakkı Özmen, BOSİAD olarak Bolu’nun kalkınması noktasında ellerinden geldikçe çalışacaklarını ve Bolu’ya yararlı olacaklarını söyledi. Özmen, iş güvenliği konusunda da, “Seminerimize büyük bir katılım oldu. İşadamlarımız, iş kazaları nedeniyle hem zaman kaybına, hem iş kaybına hem de maddi kayıpları uğruyor. Bütün bunlara bakıldığında aslında kaybeden ülkemiz ekonomisi oluyor. Bu yüzden böylesine önemli bir konu ile üyelerimizi ve Bolulu işadamlarımızı bilgilendirmek istedik. Kendileri de bu seminere büyük ilgi gösterdiler. Umarım faydalı olabilmişizdir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128