Boykot yürüyüşü

Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı Genel Başkanı Selamettin Tellioğlu ve Mustafa Kılıç, akıl tutulması ve iklim değişikliği felaketine dikkat çekmek için İstanbul'dan Kahire'ye doğru başlattıkları eylemin üçüncü gününde Bolu'ya ulaştı. İki kişiyle yola çıkan ve dün Bolu’ya ulaşan iki kişi, yerli mallarına rağbet edilmesini ve özellikle İsrail mallarının alıp tüketilmemesini istediler.

Boykot yürüyüşü
Dünyada insanlığın akıl tutulması ve iklim değişikliği felaketlerinin önlenmesine dikkat çekmek isteyen Selamettin Tellioğlu ile Mustafa Kılıç, 26 Ağustos'ta İstanbul'dan başlayarak Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara, Yozgat, Kayseri, Sivas, Elazığ, Diyarbakır, Mardin’den Irak ve Suriye üzerinden Kahiriye ulaşacaklar. Ancak, bir aksilik olursa iki kişilik gurup Kudüs, Gazze  ve Tel Aviv üzerinden deniz veya hava yoluyla Kahire'ye ulaşacaklar.. Dünya Barış ve Dostluk Yürüyüşü başlatan Tellioğlu ve Kılıç üzerlerine giydikleri tişörtlere de eylemin gerekçelerini ve hangi ülkeleri protesto ettiklerini yazdı. Protesto eyleminin üçüncü gününde Bolu'ya ulaşan Tellioğlu ve Kılıç, İzzet Baysal Heykeli önünde pankart açarak basın açıklaması yaptı.

 

Selamettin Tellioğlu, insanlığın akıl tutulması felaketiyle iklim değişikliği felaketini önlemek ve Fransa, İngiltere, Amerika, Rusya, Çin, İsrail ve Ermenistan'ın mal ve hizmetlerini boykot etmek için İstanbul'dan Kahire'ye yürüdüğünü söyledi. Tellioğlu, "Dünyayı iki büyük felaketten kurtarmak için yürüyüş başlattım. Bir Asya kayboluyor ve dünyanın en büyük devletinin başı oraya veryansın ediyor. Diğer tarafta iki bin kişiden fazla insan öldüren var, on bin kişiden fazla da yaralı var ve ona taziye gönderiyor, yardım gönderiyor. Bu düşmanlık değil akıl tutulmasıdır. Birleşmiş Milletler'de bu akıl tutulmasını yapan bir grup var. Fransa, İngiltere, Amerika ,Rusya, Çin veto hakkını kullanıyorlar. Bu tamamen insanlık dışı bir uygulamadır" dedi.

TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR

Tellioğlu, Türkün Türk’ten başka dostu olmadığını da vurgulayarak, “Kendi imkanlarımızla bu yola baş koyduk. Türkün Türk’ten başka dostu yoktur. Türk gençliği olarak dünyaya Türkün ne kadar çalışkan olduğunu göstermek istiyoruz. Türkler, bazı ülkeler tarafından ikinci sınıf insan gibi görülüyor, sürekli olarak küçük düşürülüyoruz. Bu nedenle bunu da boykot ediyoruz. Yetkililerden ricamız artık yerli malı haftasını yeniden canlandıralım ve yerli malları kullanalım. Boykotumuzu zaman zaman yaya, kimi zaman bisiklet kullanarak ve çoğunlukla da araçla gerçekleştiriyoruz. Bizler Türkün gerçek gücünü göstermek için bu yola baş koyduk” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER