“Böyle bir davadan yargılanmaktan şeref duyarım”

Silivri Cumhuriyet başsavcılığının bazı CHP’li milletvekilleri hakkında açtığı soruşturmaya CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’dan itiraz geldi. Silivri’ye giden 41 milletvekili arasında yer alan CHP Bolu milletvekili...

“Böyle bir davadan yargılanmaktan şeref duyarım”

Silivri Cumhuriyet başsavcılığının bazı CHP’li milletvekilleri hakkında açtığı soruşturmaya CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’dan itiraz geldi. Silivri’ye giden 41 milletvekili arasında yer alan CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan uygulamanın Başbakan’ın talimatıyla yapıldığını söyleyerek; “Eğer hakkımda herhangi bir soruşturma açılmamışsa kendi hakkımda suç duyurusunda bulunarak gereğinin yapılmasını isteyeceğim. Böyle bir davadan yargılanmaktan dolayı da şeref duyarım” dedi.

 

 

Haber; Duygu Kaya

Silivri Cumhuriyet başsavcılığı CHP milletvekilleri Muharrem İnce, Ali Gündüz, Nur Serter ve Mahmut Tanal'ın da aralarında bulunduğu bazı CHP milletvekilleri hakkında "yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs", "suç işlemeye tahrik" ve "halkı kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşe kışkırtmak" iddiasıyla soruşturma başlattı. Silivri’ye giden 41 milletvekili arasında yer alan CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan uygulamanın Başbakan’ın talimatıyla yapıldığını söyleyerek; “Suç duyurusunda bulunulan mevcut vekiller arasında yer alıp alamadığımı bilemiyorum. Çünkü orada bende bulunmuştum. Ben dokunulmazlık zırhının arkasına sığınacak biri değilim. Ortada da herhangi bir suç unsuru göremiyorum” dedi. Hakkında soruşturma açılan milletvekilleri arasında yer alamaması durumunda kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Özcan; “Ben milletvekili arkadaşlarını yalnız bırakacak biri değilim eğer hakkımda herhangi bir soruşturma açılmamışsa kendi hakkımda suç duyurusunda bulunarak gereğinin yapılmasını isteyeceğim. Böyle bir davadan yargılanmaktan dolayı da şeref duyarım” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER