Böyle cezanın aynısı tecavüzcülere de uygulansın…

Bolu, Zonguldak ve Bartın’da 5 akaryakıt istasyonunda görevlilerin ellerini ve ayaklarını bağlayıp etkisiz hale getirdikten sonra para ve sigara çaldıkları iddiasıyla yargılanan sanıklardan bir tanesi 108 yıl diğer iki kişi de 90’ar yıl hapis cezasına çarptırıldılar. Zanlılara verilen bu cezayı öğrenen kadınlar; “Böyle cezanın aynısını tecavüzcülere, kadına şiddet uygulayanlara, kadın katillerine, çocuk katillerine de uygulanmasını istiyoruz” dediler.

Böyle cezanın aynısı tecavüzcülere de uygulansın…
Haber: Kasım ŞAHİN

 Zonguldak Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen davada, birden fazla kişi ile birlikte işyerinden silahlı yağma, cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından tutuklu olarak yargılanan sanıklardan Mustafa Ö. 108 yıl hapis cezasına çarptırılırken, diğer sanıklar Gökhan D. ve Aykut S. 90’ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

CEZA YAĞDIRDILAR

Mahkeme heyeti, Mustafa Ö.'ye "yağma" suçundan 6 kez 12'şer yıl ve "hürriyetten yoksun kılma" suçundan 6 kez 6'şar yıldan toplam 108 yıl hapis cezasına çarptırdı. Heyet, Gökhan D. ve Aykut S.'ye ise "yağma" suçundan 6 kez 10'ar yıl ve "hürriyetten yoksun kılma" suçundan 6 kez 5'er yıldan 90 yıl hapse mahkum etti.

PEŞ PEŞE SOYGUN YAPMIŞLARDI

Şahıslar ilk olarak 4 Şubat'ta Zonguldak'ın Karaman beldesi, ardından 5 Şubat'ta Bolu'nun Mengen ilçesi, 6 Şubat'ta Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi ve Saltukova beldesindeki akaryakıt istasyonlarını soyan 3 kişi, son olarak, Bartın'ın Ulus ilçesi Abdipaşa beldesindeki akaryakıt istasyonunu soymuştu. Ellerinde demir sopa ve tabanca bulunan kar maskeli 3 şahıs, üzerlerindeki para ve değerli eşyaları aldıkları çalışanları ellerinden bağlayarak bir odaya kilitlemişti. Daha sonra yakıt istasyonunun market bölümüne giren şahıslar, para ve çok sayıda sigara alarak kaçmıştı. Marketteki güvenlik kamerası tarafından görüntülenen 3 kişiden birinin, kameranın açısını değiştirmeye çalıştığı görülmüştü.

KADINLAR AYAKLANDI

Mahkeme tarafından ve kararı öğrenen bir çok kadın Bolu Olay Gazetesi’nin telefonla arayarak, “8 Mart Dünya kadınlar gününün kutlanması öncesi böyle ağır bir cezayı duyduk. Aynı şekilde böyle cezaların tecavüzcülere, kadına şiddet uygulayanlara, kadın katillerine, çocuk katillerine de uygulanmasını istiyoruz dediler.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128