Bronkoskopi Ünitesi hizmete açıldı

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde akciğer kanseri ve solunum yolları hastalıklarının tanı ve tedavisini sağlayacak Bronkoskopi Ünitesi hizmete açıldı.

Bronkoskopi Ünitesi hizmete açıldı

Haber: Aysun BEYKOZ

Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, bünyesindeki sağlık kuruluşlarına yönelik yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kamu Hastaneleri Birliği son olarak, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne Bronkoskopi cihazı kazandırdı ve hastanede Bronkoskopi Ünitesi hizmete açılmasını sağladı.

Genellikle 3’ncü Basamak sağlık kuruluşlarında hizmet veren hastanelerde açılan Bronkoskopi Ünitesi’ni 2’nci Basamak koşullarındaki İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne kazandıran Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, yatırım ile birlikte kent merkezindeki hastalara daha rahat ve kolay ulaşılabilir bir sağlık hizmeti kazandırdı.

 “AKCİĞERDEN VE SOLUNUM YOLLARINDAN BİYOPSİ VE LAVAJ YÖNTEMLERİYLE ÖRNEK ALINABİLECEK”

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Muhammed Emin Demirkol, yeni üniteye dair yaptığı açıklamada, bronkoskopi cihazı hakkında bilgiler aktararak, “Göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisi adına tanısal amaçlı işlemlerin yapılabileceği bir cihaz. Bu cihazın kullanımı ile birlikte Köroğlu Ünitesi’nde Bronkoskopi Ünitesi’ni hizmete açtık. Elimizde daha önceden ameliyathane şartlarında yaptığımız bronkoskopi cihazlarımız vardı. Bu ise, kameralı bir sistem aracılığıyla hastanın solunum yollarını görüntülememizi sağlayacak. Akciğer enfeksiyonu ve akciğer kanserinin teşhisi yanı sıra akciğerden ve solunum yollarından biyopsi ve lavaj yöntemleriyle örnek almamızı sağlayacak” dedi. Uz. Dr. Demirkol sevk oranını azaltacak bir ünite olduğunu belirttiği Bronkoskopi Ünitesi’ne akciğerden ve solunum yollarından rahatsızlık geçiren vatandaşların başvuru yapabileceklerini bildirdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128