BTSO Ankara’da temaslarda bulundu

Ticaret ve Sanayi Odası, Yönetim Kurulu ve TOBB delegasyonundan oluşan bir heyetle Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

BTSO Ankara’da temaslarda bulundu
 Bolu Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri Ankara’da temaslarda bulundu. Meclis Başkanı Gökhan Yaman, Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Başkan Yardımcıları Mustafa Özkoparan ve Lebibe Özçağlar, Yönetim Kurulu Üyeleri Atila Çelikpençe, Ercan Albayrak, Hakkı Fidan, İsmail Fırat ve Melih Yaman ile TOBB delegeleri Ahmet Tornacı, Ahmet Kahraman, Engin Ergin, Hakan Özkan ve Halit Ergül’den oluşan heyet ilk olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz’ı ziyaret etti. Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Yönetim Kurulu Salonu’nda gerçekleştirilen ziyarete Bolu milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü de katıldı. Çiçeği burnunda Yönetim Kuruluna görevinde başarılar dileyen Metin Yılmaz, bu gibi hizmet makamlarının çok önemli olduğunu dile getirerek, TOBB camiasının dinamizmi ile her zaman iş dünyasının bir adım önünde gittiğini söyledi. Yılmaz ziyarette ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İlimiz nezdinde yürütülen çalışmalar hakkında da heyete özet bilgiler verdi.

 

Fatih Metin: “TSO’nun Lokomotif Olduğu Her Konuda Sonuç Alınır”

 

Ticaret ve Sanayi Odası, ikinci olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda, Bakan Yardımcısı Fatih Metin’i makamında ziyaret etti. Oda heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Yardımcısı Fatih Metin, yeni Yönetime çalışmalarında başarılar diledi. “Bundan önce milletvekilliği dönemimizde yasama faaliyetleri içindeydik. Şimdi yürütme mekanizmasındayız. Burada işler daha farklı. Ticaret ve Sanayi Odalarımızın da Bakanlığımızın faaliyet alanı içinde yer alıyor olması, benim için ayrıca heyecan ve memnuniyet verici bir durumdur. Türkiye’de siyasi partilerden sonra, en örgütlü ve etkin sivil toplum kuruluşları Ticaret ve Sanayi Odalarıdır. Bolu’da da bu böyledir. TSO’nun lokomotif olduğu her konuda sonuç alınır. Yeni Meclis Başkanımız Gökhan Yaman’a, Yönetim Kurulu Başkanımız Türker Ateş’e, Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerimize çalışmalarında başarılar diliyorum” diyen Fatih Metin, Odanın ilk Meclis toplantısına da konuk olarak katılmak ve Meclis üyeleriyle istişarelerde bulunmak istediğini belirtti. TSO Başkanı Türker Ateş ise başarı temennilerinden ve desteklerinden dolayı Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e teşekkür ederek, Bolu ekonomisinin omurgasını oluşturan Bolu tüccar ve sanayicisinin temsilcisi olarak yürütülecek çalışmalarda Bakanlığın en önemli paydaşlardan birisi olacağını dile getirdi. Önümüzdeki dönemde Oda olarak yapılacak belli başlı çalışmalardan da bahseden Ateş, “Asıl yükü merkezi yönetim mekanizmasında yer alarak sizler üstleniyorsunuz. Tüccar ve sanayicimizin gündeminde yer alan konularla, sorun ve talepleriyle ilgili sizlerle sıkça istişarelerde bulunacağız, projelerimizle ilgili düşüncelerinize ve desteğinize başvuracağız. Bu süreçte yanımızda yer almanız ve çalışmalarımıza destek vermeniz, bizleri çok daha fazla motive edecektir. Odamızın çalışmalarıyla ilgili doğrudan bağlı olduğu Bakanlıkta bulunuyor olmanız, bizler açısından da önemli bir şans ve fırsattır” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2013, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124