BTSO, Yerel Medyaya Sahip Çıkıyor

Bolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan ‘Yerel Medyana Sahip Çık’ Kampanyasına destekler başladı. Bu kapsamda Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Bolu Ticaret ve Sanayi Odası...

BTSO, Yerel Medyaya Sahip Çıkıyor

Bolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan ‘Yerel Medyana Sahip Çık’ Kampanyasına destekler başladı. Bu kapsamda Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, yerel medyanın yok olmaması için kampanyaya destek verilmesi çağrısında bulundu. 

 

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile gazetecileri ziyaret etti. Bolu Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde konuşan BTSO Başkanı Emin Semercioğlu, geçtiğimiz günlerde başlatılan ‘Yerel Medyana Sahip Çık’ Kampanyasını çok önemsediğini, yerel medyanın yok olmaması için bu kampanyaya destek verilmesi gerektiğini söyledi. Gazetecilere görevlerinde başarılar dileyen Emin Semercioğlu, “Üyelerinizin kazancının bol olmasını, birlik beraberlik içinde Bolu’ya doğru olanları yansıtmasını diliyorum. ‘Yerel Medyana Sahip Çık’ Kampanyanızın hayırlı olmasını diliyorum. Önceden beri yerel medyaya hep önem veriyorum. Yerel medyanın yok olmaması için kampanyanızı desteklemek gerektiği inancındayım” diye konuştu. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın Bolu’nun en güçlü sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi olduğunu belirten Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör’de Bolu’daki işadamlarının bu kampanyaya destek vermelerini istedi. Güngör, “Bolu’yu dışarıda en çok temsil eden kurum sizdiniz. Biz Bolulu işadamları ile iç içe çalışmak durumundayız. Geçtiğimiz günlerde Bolu Gazeteciler Cemiyeti olarak ‘Yerel Medyana Sahip Çık’ adı altında kampanya başlattık. Maalesef Bolu’da yerel medyanın Bolu’da yeteri kadar desteklenmediğini düşünüyoruz. İnsanların Bolu basınından şikâyet etmeleri için önce bir desek olmaları lazım. Bu kampanyaya Ticaret ve Sanayi Odasının da destek olacağını düşünüyoruz. En azından Bolu’daki iş adamaları birer gazeteye abone olursa, bu bile yerel medyaya destek çıkma noktasında güzel bir göstergedir. Ulusal medyada Bolu ile ilgili ayda yılda bir haber görebilirsiniz ama Bolu medyası devamlı Bolu’daki işadamlarımızın, diğer kurumların faaliyetlerini duyuruyor. Yerel medyaya sahip çıkmak lazım. Sizin yönetiminizin, Bolu Ticaret ve Sanayi Odasına üye kurum ve kuruluşların gazetelerimize abone olarak, reklam vererek destek olmalarını istiyoruz. Kampanyamıza sahip çıkmanızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128