Bu anket çok konuşulur!!!

Bolu Olay Gazetesi olarak yaklaşık 3 ay önce İnternet sitemizden başlattığımız “Mevcut Milletvekillerimizden Memnun musunuz?” ve “Seçim olsa hangi partiden hangi adaya oy verirsiniz” anketimiz Pazar günü itibariyle sonlandı. Anket sonucunda ortaya çıkan isimler ve rakamlar Bolu’da çok konuşulacak sonuçlar ortaya çıktı. Toplam 17 bin 112 vatandaşın oy kullandığı ankette CHP’den Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, AKP’den Uğur Salih Uçar ve MHP’den Şükrü Gülez milletvekilliği adayları arasında kendi partilerinde birinci sırada yer aldılar.

 Bu anket çok konuşulur!!!

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

2015 yılı Haziran ayında yapılması beklenen Genel Seçimler öncesi Bolu’da halkın nabzını tutmak amacıyla yaklaşık 3 ay önce Bolu Olay Gazetesi İnternet Sitesinden başlattığımız anket büyük ilgi görürken sonuçları ise büyük yankı yaratacak nitelikte oldu. Anket sonuçları ilimizde çok konuşulacak gibi görülüyor. Çünkü anket sonuçlarında birçok sürpriz isim ortaya çıktı. Pazar günü öğleden sonra anketimizi kapatıp, yaptığımız çalışmada öyle isimler milletvekili adayı için ortaya çıktı ki, biz bile bu sonuçlara şaşardık.

CHP’LİLER MEHTAP DEDİ

Anketimize en çok CHP’li seçmen katıldı. 11 bin 292 CHP seçmeninin kullandığı oylar sonrası dağılım ise şu şekilde oluştu. Birinci sırayı 5 bin 434 oy ve yüzde 48.1’le Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, İkinci sırayı 3 bin 882 oy ve yüzde 34.4’le Tanju Özcan, Üçüncü sırada ise Bin 642 oy ve yüzde 14.5’le Özaydın Çetin yer aldı. CHP’de oy alan diğer adayların isimleri ve oyları ise şu şekilde oldu; Cahit Çıngı 112, Necdet Gören 25, Mustafa Aksoy 13, Ferit Atalay 40, Nihat Başar 66, Hülya Alnıak 13 ve Elfaz Temiz 65 oy aldılar.

AKP’DE DAHİ ÇOCUK! UĞUR SALİH UÇAR BİRİNCİ ÇIKTI

Anketimizin sonucunda en çok şaşırtıcı olay Ak Partide yaşandı. 2 bin 909 Ak Partili seçmenin oy kullandığı anketimizde birinci sırada Uğur Salih Uçar çıkarken, şu anki Milletvekilleri Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü ilk 3 sıraya bile giremediler. Ak Parti seçmenin oy kullandığı anketimizde Birinci sırayı 2 bin 192 oy ve yüzde 75,4’le Uğur Salih Uçar, İkinci sırayı 249 oy ve yüzde 8.6 ile Hüseyin İka ve Üçüncü sırayı ise 113 oy ve yüzde 3.9’la Fatih Metin yer aldı. Ak Partide ankette ismi olan ve aldıkları oy dağılımı ise şöyle oluştu; Yüksel Coşkunyürek 40, Ali Ercoşkun 62, Fehmi Küpçü 33, Ömer Sayın 44, İsmail Altıntaş 50, Mücahit Kutlu 50 ve Kemal Aktaş 76 oy aldılar.

MHP’DE ŞÜKRÜ GÜLEZ

Anketimizin bir çarpıcı sonucu da MHP’de çıktı. Anket sonucu ilk üç sırayı paylaşan aday isimlerinin aldığı oylar birbirlerine çok yakın görülürken ankette ipi göğüsleyen ise Şükrü Gülez oldu. MHP’de Birinci sırayı 766 oy ve yüzde 29.3’le Şükrü Gülez, İkinci sırayı 758 oy ve yüzde 29.0’la Murat Yapıcı, Üçüncü sırayı ise 713 oy ve yüzde 27.3’le Mansur Şen oldu. MHP’de milletvekili adayı ismi geçenler ve aldıkları oylar da şöyle; Mehmet Aydın 70, Ercan Üsküp 108, Mustafa Ramazan 38, İmdat Arslan 39, Fatma Kubilay 49, Yüksel Sönmez 12 ve Adil Semercioğlu 58 oy aldı.

Anketimizde CHP’ye 11 bin 292, AKP’ye 2 bin 909 ve MHP’ye 2 bin 911 oy atılmasıyla toplam 17 bin 112 seçmen katılmıştır. Bolu nüfusunun yüzde 14’ü ankete katılarak adaylarına destek olmuşlardır.

NOT: Anketimizde usulsüzlük ve haksızlık olmaması nedeniyle seçmenlerin IP adreslerinden bir tek oy kullanma şansı tanınmıştır. Aynı IP üzerinden ikinci oy atma olmamıştır.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2015, 19:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

ben inanmıyorum bu anketin güvenirliliğine.neticede bir kaç tarayıcıdan ayrı ayrı oylar verilebilirler.şişirme üzerinde oynanmış rakam bunlar

Bolulu
Bolulu - 6 yıl Önce

yanlış yönledirme yapıyorsunuz. bilgisayar öyle diyor ama sokak onu demiyor. aynı kişinin kadrolu askaerleri bilgisayardan oy kullanıyor. 2014 seçimleri ortada iken sizin anketiniz fiyasko

gerçek CHP li
gerçek CHP li - 6 yıl Önce

suyun ılıdı tanju özcan, partiyi birbirine düşürmen, ikicilik ve ayrımcılık yaparak kazanacağınımı zannettin, helal olsun mehtap hanıma, bende destekliyom mehtap hanımı, yürü kızım kim tutar seni, istediği kadar toplantılar düzenlesin sonu boş.

Ahu Keskin
Ahu Keskin - 6 yıl Önce

chpnin adayı bu kadar isteniyorsa aday olsun ön seçimden çıksın o zaman görelim...inanılır bulmadım...

chp li
chp li - 6 yıl Önce

mehtap şansını belediye seçimlerinde kaybetti. aday olursa kendi partilisi bile yüzüstü bırakır. chp'nin adayı özaydın çetin olmalıdır.

özbolulu
özbolulu - 6 yıl Önce

bilgisayarın başında bulunanlar ile sokakta hayat mücadelesi verenler farklı.. bugünlerde çokca kullanılan bir kelime var "algi" sonuçlar algidan başka birşey değil..

bolulu14
bolulu14 - 6 yıl Önce

mehtap hanımı istemiyoruz ! dayattılar biz chp'lilere bu adayı , biz istemiyoruz bu kadar net !

seyfullah gökçe
seyfullah gökçe - 6 yıl Önce

uğur salih uçar'a çok yakışacak inşaallah

SIRADAKİ HABER

banner128