“Bu bizim eksikliğimizdir”

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcılığı görevinden istifa ederek, Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı olan Fatih Metin, basın mensupları ile kahvaltıda buluştu. Aday adaylığı sürecini ve çalışmalarını anlatan Metin, “Bolu için yeni şeyler söylemek ve yeni makamlar için aday adayı oldum” dedi. Metin, Bolu Olay Gazetesi tarafından manşetten verdiği, “Engellileri kim engelledi?” haberi üzerine de bir açıklama yaparak; “Bu bizim bir eksikliğimizdir. İnşallah yeni dönemde bu eksikliğimizi çok kısa sürede gidereceğiz. Geçmiş dönemde doğrudur. Çabamı sizde ifade ettiniz. Ama bu çabayı neticeye dönüştüremedik. İnşallah yeni dönemde ilk önceliklerimizden bir tanesi de bu olacaktır. Bunu yine engelli vatandaşlarımızın maksimum seviyede en iyi şekilde faydalanacağı merkez haline getireceğiz” diye konuştu.

 “Bu bizim eksikliğimizdir”

Haber: Kasım ŞAHİN

 Bolu’da görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı olan Fatih Metin, aday adaylığı sürecindeki çalışmaları ve kendisine görev verilmesi halinde gerçekleştirmek istediği projelerinden bahsetti.

ADLİYE SARAYI 2016’DA HİZMETE GİRECEK

Bolu’da adeta yılan hikayesine dönen yeni Adliye Sarayı için Metin son noktayı koyarak, “Bu işin artık son bulması gerekir. Bende bir hukukçu olarak bu işe son derece önemle bakıyorum ve yeni adliye sarayının temeli bu yıl içinde atılacak 2016 yılında da hizmete girecektir. Şimdiden bunun sözünü veriyorum”

BOLU’DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLACAK

7 Nisan’dan sonra kendisine görev verilmesi halinde Bolu’da büyük değişikliklerin olacağının altını çizen Metin, “Rabbim nasip etti ve milletimizin, Bolu halkının desteğiyle milletvekilliği yaptım. Milletvekilliği nedir, ne değildir bilirim. Ancak olay şu; Bu kararı ben tek başıma almadım. Birikimim ve tecrübemden sonra büyüklerimle yaptığım istişareden sonra, yeni dönemde parlamento çatısı altında yer almam gerektiği yönünde bir kanaat hasıl oldu.

Milletvekilliği tek başına bir hedef değildir. Ara bir hedeftir. Çünkü parlamenter sistemde birtakım iddianız ve hedefleriniz varsa, bunun için milletvekilliği şarttır. Bu anlamda yeni hedefler ve yeni makamlar, yeni şeyler söylemek ve şu ana kadar yürütmede edindiğimiz tecrübeyi de yine parlamento çatısı altında yansıtmak anlamında bir karardır bu. İnşallah yeni dönemde il başkanlığı, milletvekilliği ve bakan yardımcılığında edindiğimiz tecrübeyi parlamentoda inşallah farkı şekilde yansıtacağımı düşündüğüm için aday adayı oldum.

Benim aday adaylığım mevcut arkadaşlarımızın yetersizliği ile alakası yoktur. Bu bir hizmet yarışıdır. Dolayısıyla bu hizmet yarışında daha iyisini hedeflediğimi iddia ediyorum. Bu iddia olmadan da ortaya çıkmanın bir anlamı yok. Yoksa bu mevcut arkadaşların yetersizliği olarak algılanmasın. Bu tamamen daha iyi hizmete yönelik bir inisiyatiftir” şeklinde konuştu.

 

TEK HEDEFİMİZ BOLU’NUN KATMA DEĞERİNİ ARTTIRMAK

Turizmle alakalı çalışmaların Bolunun bütün kurumları tarafından benimsenirse başarıya ulaşacağını belirten tecrübeli siyasetçi, “Siyaset kurumuyla, kamu kurumuyla, özel sektörüyle, sivil toplum kuruluşlarıyla… Arzu ettiğimiz çıkışı yakalamamamızın en büyük sebebi yine biziz. Eğer Bolu arzu ettiği konuma çıkacaksa, tüm kesimleriyle, özel sektörüyle, siyasetiyle, kamu kurumlarıyla, girişimcileriyle, vatandaşıyla sahip çıktığı zaman biz arzu ettiğimiz katma değeri sağlayacağız. Bizim yeni dönemdeki hedefimiz ve amacımız çok net; Bolu’nun katma değerini yükseltmek. Sloganımız bu! Bunu araçlarından biri de turizm. Turizm sektörler arasında katma değeri en yüksek, istihdam olanakları en büyük sektör.

Bütün siyaset kurumuyla, sivil toplumuyla özel sektör ve kamu kurumuyla komple bir turizm harekatı başlatacağız. Ve bunun meyvelerini de inşallah çok kısa sürede alacağız. Çünkü bunu gerçekleştirecek altyapıların büyük bölümü hazır.

Konuştuğum her şey gerçekleştirilebilecek şeyler. Gerçekleştiremeyeceğim şeylerin sözünü verecek değilim” dedi.

 

 

Yerel yönetimler için yeni dönem hedefleri hakkında da bilgi veren Metin şunları söyledi;

“Merkezden hiçbir müdahale yerele arzu edildiği şekilde çıkışı sağlanamaz. Yerel birtakım hizmetler arzu edilen seviyede olacaksa, bu yerelin iktidarına, kabiliyetine göre olur. O nedenle ben yerel yönetimleri siyasette her zaman önemsemişimdir. Ve yerinden yönetimlerin gücünü yükseltecek tüm projelere her zaman destek oldum. O nedenle belediyelerimizin ve diğer yerel yönetimlerimizin talepleri noktasında hassasiyet gösterdim ve öncelik kabul ettim. Köylerden başlayarak, özel idaresi ve belediyeleri güçlendirecek her türlü maddi ve manevi gücü harekete geçirdik. Yerel yönetimlerimizin gelecekte daha da güçlenmeleri noktasında destek vereceğiz.”

 

BOLU’YU TÜMÜYLE DEĞERLENDİRİYORUM

İlçelerin kalkınması noktasında görüşlerini açıklayan Metin,  “Biz Bolu’yu düşünürken, Bolu’nun merkezi, ilçeleri, beldeleri ve köyleriyle değerlendiriyoruz. Ben turizm diyorsam, bunun içinde 9 ilçe var. Sanayi diyorsam, bunun içinde 9 ilçe var. Ormancılık diyorsam, bunun içinde 9 ilçe var. Hayvancılık ve tarım diyorsam, bunun içinde 9 ilçe var. Dolayısıyla komple değerlendirmek lazım. Parçalı bir gelişim dengeli gelişimi de sağlamaz.

Bolu merkezin yeterli gelişimi sağladığını düşünüyorum. Ama bir Yeniçağa, Dörtdivan ve Gerede hattında mevcut organize sanayilerin harekete geçmesi, oralardaki katma değerin yükselmesi ve istihdamın artması hususunda önümüzdeki dönemde önemli çalışmalarımız olacak. Önümüzdeki dönem yeni yatırımların akacağı bir dönem olacak inşallah” ifadelerine yer verdi.

 

SİYASİ HAYATTA HER KADEMEDE GÖREV YAPTIM

Vatandaşların kendisine gösterdiği ilgi ve sevgiye teşekkür eden Metin, biz siyaseti hep gönülden gönüle yaptık dedi ve şu açıklamaları yaptı;

“Cenabı Allah bu teveccühe bizi layık eder inşallah. Benim için güzel olan şey şu; Hamdolsun 13 yıllık aktif bir siyasi hayatım var. Bu siyasi hayatta da her kademe de görev aldım. Siyasette kazıya kazıya var oldum.

Siyasette yıllar sonra da büyük teveccühe sahip olmak benim için zaten makamların en güzeli. Çünkü biz siyaseti hep gönülden gönüle yaptık. Vatandaşlarımızla olan diyaloglarımızda hep bizim gönüllerimiz konuştu. Ama her zaman çalışmamızın, gayretimizin, sabrımızın, mücadele ruhumuzun neticesini de olumlu şekilde aldık. Makamlar gelip geçici. Önemli olan arkamızda hoş bir seda bırakmak. Bıraktığımızı da görüyoruz.

Ben hala aynı inançtayım, aynı heyecandayım. Eğer o inanç ve heyecan olmasaydı, ben aday adayı olmazdım. 13 yıl önceki enerjim daha da artmış ve tecrübe kazanmış şekilde duruyor. O nedenle bunu Bolu’nun menfaatine kullanmak isterim. Bunun nasip olup olmadığını da 7 Nisan’da göreceğiz.

Ben siyaseti Allah’a olan yakınlıkta bir araç olarak gördüm. Çünkü siyaset sayesinde birçok insanın hayır ve duasını aldım. Olaya öyle bakıyorum. Siyaset sadece insanın makamları işgal etmesinden ibaret değil. İnsanların hayır ve duaları tarif edilemez güzellikte.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2015, 17:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 6 yıl Önce

hayret 12 seneden beri eksikliğini farketmiş neden dersin herhalde birileri uyandırmış bunları secim yaklaşıyor demiş olmayan vaatler yalanlar dolanlara başlayın talimatını vermiş sanırım yalnız bunların çalışa çalışa elleri kararmış sanırım bunlar bu sefer avucunun içlerini çok mu çok yalamaları lazım akarması için millet uyandı

ali bulut
ali bulut - 6 yıl Önce

bu milleti yıllardır oyaladınız yeter artık bu zamana kadar neden yapmadınız.

mahmut ercan
mahmut ercan - 6 yıl Önce

2008 yılında düzce ye yapılan adliye sarayı 2015 yılı oldu hala bolu da yok bu kimin eksikliği tabi ki sizin siz yan gelip yattığınız için bu yatırım bolu ya gelmedi.

mustafa duran
mustafa duran - 6 yıl Önce

ya sen yeni bir siyasetçi değilsin ki sanki bu suç senin değil bu ne pişkinlik anlamadım 10 yıldır neyi beklediniz madem neden yaptırmadın sana inanmıyoruz.

eser olcay
eser olcay - 6 yıl Önce

sen yıllardır yaptıramadığın adliye sarayını ne hikmet ise seçimlere denk gelen yılda yaptırmayı vaat ediyorsun bu tesadüf olmasa gerek ama geç kaldın.

erkan yoldaş
erkan yoldaş - 6 yıl Önce

bu işler böyle yürümüyor sayın aday sen ilk önce adliye sarayını yap sonra bizden oy iste söz bir daha ki seçimde oyumuzu sana veririz.

engin sarı
engin sarı - 6 yıl Önce

sayın metin adliye sarayının daha ihalesi olmadı ve sen 2016 yılında biteceğini söylüyorsun bu iş bu kadar kolaydı peki 10 yıl neyi beklediniz tabi seçim var halkta size bügüne kadar inandı ama artık gözümüz açıldı.

ramazan özkaya
ramazan özkaya - 6 yıl Önce

10 yılda yapılmayan adliye sarayı 1 yıl içinde nasıl bitecek anlamış değilim ya bunlar çok uyanık ya bolu halkı çok saf bu lafa kargalar bile güler.


SIRADAKİ HABER

banner128