banner120

Bu da oldu!

Bolu’da çiftçilik yaparak geçimini sağlayan 63 yaşındaki 3 çocuk babası Osman Aksoy, dolandırıcıların kurbanı oldu. Aksoy, yanına gelen 3 kişinin, “Cebindeki paraları ver dualarla okuyup üfleyelim” teklifini kabul edince 16 bin 500 lirasından oldu.

Bu da oldu!

Haber: Okay ÖZCAN

Dolandırıcılık olayı 3 yıl önce Bolu’nun Aktaş Mahallesinde meydana geldi. Mağdur Osman Aksoy, olay günü Ziraat Odasına sattığı patatesin parası olan 16 bin 500 lirayı aldıktan sonra evine gitmek üzereyken yanına yaklaşan Çetin Karakuş, Ömer Maviş ve Yaşar Karakuş’la sohbet ettikten sonra dolandırıldı.

Yıllar sonra ortaya çıkan kamera kayıtları sayesinde yakalanan Çetin Karakuş, Ömer Maviş ve Yaşar Karakuş, tutuklanarak cezaevine konulduktan sonra; “Dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık” suçlarından haklarında Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Duruşmaya müşteki olarak katılan Osman Aksoy, “Olay günü bu üç kişi yanıma yanaşarak, hayır işleriyle uğraştıklarını söyleyerek, cebimdeki parayı kendilerine vermemi ve dualarla okuyup üfledikten sonra geri vereceklerini de vaat ettiler. Bende onlara inandım. Sattığım patateslerin parası olan 16 bin 500 lirayı kendilerine verdim. Sonra bir apartmana girip, paraları okuyup üfleyip geleceğiz dediler ama bir anda kayboldular. Kendilerinden davacı ve şikayetçiyim. Ben bunu hak ettim, nasıl olurda inanırım böyle şeye” diyerek kendisini suçladı.

Tutuklu olarak yargılanan Çetin Karakuş, Ömer Maviş ile Yaşar Karakuş, üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmezken, dolandırıcı sanık Çetin Karakuş, Mahkeme Başkanının, “Kamera görüntülerinde yüzün görülüyor ve tıpa tıp bu sensin” sorusuna, “İnsanoğlu birbirine benzer, o fotoğraf bana ait değil” diyerek cevap verdi. Mahkeme, eksik evrakların tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124