Bu durağa ayakkabıyla girmek yasak!

Bolu'da bir taksi durağında çalışanlar, çalıştıkları ortamın temiz olması için ayakkabılarını dışarıda çıkartarak içeri giriyorlar. Borazanlar Mahallesi'nde bulunan bir taksi durağında çalışan...

Bu durağa ayakkabıyla girmek yasak!

Bolu'da bir taksi durağında çalışanlar, çalıştıkları ortamın temiz olması için ayakkabılarını dışarıda çıkartarak içeri giriyorlar.

Borazanlar Mahallesi'nde bulunan bir taksi durağında çalışan taksiciler, çalıştıkları ortamın temiz olması için durağa ayakkabı ile girişi yasakladı. Durakta çalışanlar ayakkabılarını yayaların yürüdüğü kaldırıma çıkartarak, iş yerlerine giriyor. Vakitlerinin büyük bir bölümü durak içerisinde geçiren taksi şoförleri, durakta namaz kıldıkları, yemek, çay ve çorba yaptıkları için böyle bir uygulama yaptıklarını dile getirdi. Durağın 24 saat açık olduğunu ifade eden taksi şoförü Mustafa Yiğiterol, yapılan uygulamanın Türkiye'de ilk olduğunu iddia ederek, ''Ayakkabı ile iş yerine girilmediğinde burası temiz kalıyor. Burasını evimiz gibi kullanıyoruz. Burada çay, çorba ve yemek yapıyoruz. Burada namaz kılan arkadaşlarımız da var. Onun için içerisinin temiz olması gerek. Bu uygulamamızla çevreden olumlu tepkiler aldık. Müşterilerimiz de olumlu tepki veriyor'' diye konuştu.
 Yiğiterol, yaptıkları uygulamanın diğer taksicilere de örnek olmasını istedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124