Bu gölette balık bile yetiştirilir

Bolu İzzet Baysal 50. Yıl Ortaokulunun giriş kısmına araçların hızlı geçmemesi için yapılan set yüzünden okulun girişi gölet haline dönüşüyor. Biriken suyun gider olmaması nedeniyle okula giren öğrenciler bu göletten geçmek zorunda kalıyor ve yakaları su yüzünden ıslanıyor.

 Bu gölette balık bile yetiştirilir

Haber: Kasım ŞAHİN

İzzet Baysal 50. Yıl Ortaokulunun giriş kısmı balık yetiştirmek için ideal bir yer oldu. Okulun giriş kısmına araçların hızlı geçmemesi nedeniyle yapılan set öğrencileri, velileri ve öğretmenleri mağdur ediyor. Her yağmur yağışında okulun giriş kısmı gölet haline dönerken bu işe kimin dur diyeceği de merak konusu oldu.

Öğrenci velileri her yağmur yağdığında hem çocuklarının hem de öğretmenlerin su engelini aşmak için büyük çaba sarf ettiklerini belirterek, “Ne okul yönetimi ne de başka bir yetkili bu sorunla hiç ilgilenmiyor. Okul idarecileri bile göletten geçmek zorunda kalıyor fakat çözüm üretmiyorlar. Biz veliler olarak derhal bu göletin oluşmaması için çözüm bulunmasını istiyoruz. Belediyenin derhal bu seti kaldırmasını veya gider yapılmasını istiyoruz. Aksi taktirde okulun önünde oluşan gölette balık yetişmeye başlayacağız” diyerek tepki gösterdiler.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 19:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
veli
veli - 6 yıl Önce

iyi haber, okul yolunda kaldırımlara park eden arabalar için de bir çözüm gerek!

SIRADAKİ HABER

banner128