Bu gün 1 Mayıs…

Bolu Emek ve Demokrasi platformu adına (KESK, DİSK, CHP, HDP, EMEP, Öğretim Elemanları Derneği, Halkevi, Birleşik Haziran Hareketi ) bu gün 1 Mayıs İşçinin ve Emekçinin Bayramı olması nedeniyle herkesi alanlara davet ettiler. Bu gün saat 11.00’de İzzet baysal Anıtı önünde başlayacak yürüyüş ve etkinlik hakkında bir açıklama yapan Ses Bolu Şube Eşbaşkanı Bircan Öztop, “ Biz kamu emekçisi, işçisi, işsizi, kadını, genci, ezilen, yok sayılan, ötekileştirilen, yoksullaştırılan halklar olarak hepimiz iç içe geçmiş ortak sorunlar yaşıyoruz. Demokrasinin, adaletin, barışın, kardeşliğin, toplumsal cinsiyet eşitliğinin olmadığı bir ülkede emeğin haklarından söz etmenin mümkün olmadığını her gün yaşayarak öğreniyoruz” dedi.

 Bu gün 1 Mayıs…

Öztop açıklamasını şu sözleriyle tamamladı; “Sömürüye, Yoksulluğa, Faşizme, Gericiliğe, Kapitalizme, Emperyalizme Karşı Mücadeleyi Birlikte Büyüterek; Emeğin,  Eşitliğin, Özgürlülüğün, Demokrasinin, Bağımsızlığın, Barışın Hâkim Olduğu, “BAŞKA BİR DÜNYA” yı kendi ellerimizle kurmaktan geçtiğini  BİLİYORUZ! Her Zaman Olduğu Gibi Birlik Mücadele Ve Dayanışma Günümüz 1 Mayıs’ta da Yüreklerin Demokrasi, Eşitlik, Adalet, Barış ve Kardeşlik İçin ÇarptığıEmeğin Saflarında Olacağız!

 

İnsanca, Özgürce, Kardeşçe Yaşam Umudunu Büyütmek İçin; 1977’nin mücadeleci ruhu ve kararlılığı, Yüzümüzü ağartan mücadele tarihimizden aldığımız güç,Gezi Direnişinin coşkusu ve dayanışmasıyla ‘Savaş, Zulüm Ve Talan Düzenine Karşı Emek, Barış, Eşitlik, Özgürlük Ve Adalet’ şiarıyla,  1 Mayıs Uluslar Arası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günümüzde emek ve demokrasi güçleri olarak Cuma günü saat 11:00 de tüm emekçi dostlarımızı ve Bolu halkını İzzet Baysal anıtı önünden başlayan yürüyüşümüze davet ediyoruz. Emeğin, Kardeşliğin Dünyası Umudumuzu;Rengârenk Bayraklarımızla, Türkülerimizle ve Halaylarımızla,Kol Kola, Omuz Omuza Büyütmek İçin Haydi, hep birlikte 1 Mayıs’a! HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2015, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128