Bu haberi mutlaka okuyun…

İnsan hayatının ne kadar önemsiz olduğu ve bilip bilmende kullandığımız bazı içeceklerin kutlarının ne kadar sağlıksız olduğu ve hatta insanı öldürdüğü resmen kanıtlandı. Uzmanlar, alkollü veya alkolsüz olan teneke kutularının ölümlere neden olduğunu, mutlaka teneke kutuların yıkanmadan kullanılmaması konusunda çok ciddi uyarılırda bulundular.

Bu haberi mutlaka okuyun…
ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bakın konunun uzmanları teneke kutlarının nasıl ölüme neden olduğunu şu küçük hikayele anlattılar;  Bir aile kutu içecekleri ile birlikte pikniğe giderler. Aile üyelerinden ikisi Pazartesi günü hastaneye kaldırılır ve yoğun bakım ünitesine alınır. Ve Çarşamba günü aile üyelerinden biri ölür.

Otopsi sonuçlarına göre ölüm sebebi leptospiroz'dır. Sebep olan bakteri tenekenin üzerinde yaşamaktadır ve içecek bardak kullanılmadan içilmiştir. Test sonuçları bakterinin tenekenin üzerine kurumuş fare idrarından bulaştığını ortaya koymuştur. Bildiğiniz gibi bu kutular depolarda saklanıyor ve genellikle hiç bir temizlik yapılmadan perakende olarak satışa sunuluyor.

Yapılan bir çalışma içecek kutularının üzerinin umumi tuvaletlerden daha kirli olduğunu ortaya koymuştur. (daha fazla mikrop ve bakteri yaşıyor) Bu nedenle kutu içecekleri tüketmeden önce mutlaka yıkayın.

Yapılan bu uyarı üzerine Bolu halkının bu konuya çok dikkat etmeleri, özellikle küçük çocukların kesinlikle ve kesinlikle teneke kutularda sıvıyı tüketmemeleri gerikiyor. Ayrıca, okul kantinlerinde de satışa sunulan teneke kutular içersindeki meyve sularının kutularının mutlaka yıkanması gerekiyor.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128