Bu hafta Pazar cep yakmayacak

Bolu Pazarı bu gün cep yakmayacak. Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Tuna Maltaş, yaz meyvelerinin erken çıkması ve havaların mevsim normallerine dönmesiyle birlikte sebze ve meyvenin bol olmasından dolayı fiyatların düşük olduğunu ve Bolu halkının da alım gücünün artacağını söyledi.

Bu hafta Pazar cep yakmayacak

Haber: Kasım ŞAHİN

Maltaş, özellikle karpuz ve kavunun bu yıl piyasaya erken sürüldüğünü ve her iki ürününde beklenin üstünde lezzetli olduğunu fiyatlarında makul fiyattan bulunduğunu dile getirdi. Bu yıl karpuz ve kavunda rekor üretim olacağını da belirten Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Tuna Maltaş; “Bu yıl gerçekten Bolu halkı düşük fiyattan meyve sebzeye doyacak. Bu gün Pazar fiyatları da cep yakmayacak durumda. Halkımızın alım gücünü arttırmak için oda olarak elimizden gelini yapıyoruz” diye konuştu.

BU GÜN Kİ MEYVE VE SEBZE FİYATLARI

Domates 2.5, salatalık 1.5, patlıcan 1.5, Çarliston biber 1.5, sivri biber 1.5, kabak 1.5, köy biberi 1.5, çeri domates 2.5, kavun 3, karpuz 2, erik 5, şeftali 5, nektari 5, çilek 4, kiraz 15, havuç 1.5, kıvırcık tane 1, maydanoz demet 50 kuruş ve dereotu tane 1 TL’den satılacak. Meyvelerden kirazın kilosu 15 TL’den işlem görürken önümüzdeki günlerdi kirazın kilo fiyatında büyük düşüş olacağı da Maltaş tarafından açıklandı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128