BU İDDİA DOĞRU MU?

Bolu Belediyesi Temizlik İşlerinde 5’i bayan olmak üzere toplam 26 taşeron işçinin işten çıkartıldığı iddia edildi. İşçiler dün sabah görev yerlerine gönderilmediği. İşçiler dün mesai saati bitimine kadar Temizlik İşleri Müdürlüğü binasının bekleme salonunda beklemek zorunda kaldılar. Türk-İş’e bağlı Belediye –İş Bolu Şube Başkanı Sinan Ay, 26 işçinin sendika üye oldukları gerekçesiyle işten çıkartıldığını iddia etti.

 BU İDDİA DOĞRU MU?

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın il dışında olduğu zamanda Temizlik İşlerinde görev yapan ve Akmercan firmasında taşeron işçi olarak çalıştırılan 26 işçiye iddiaya göre dün işten çıkartıldıklarına dair tebligat yapıldığı, ancak işçiler bu tebligatı kabul etmeyerek iş akitlerinin fes edildiğini noter kanalıyla kendilerine tebliğ edilmesini istediler. Konu hakkında Bolu Olay Gazetesi’ne bir açıklama yapan Belediye-İş Bolu Şube Başkanı Sinan Ay, “26 arkadaşımız sendikalı olduğu gerekçesiyle işten çıkartıldılar. Ama ne Belediye yetkilileri ne de taşeron firma bunu kabul etmiyor. Taşeron firma telefonlarımıza bile bakmıyor. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın haberi olmadan belediyeden kuş bile uçmaz. Kesinlikle Başkan bu konuyu çok iyi biliyordum. Ama, nedense ne zaman il dışında olsa böyle olaylar yaşıyoruz” dedi.

Başkan Ay, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü’ye bizzat kendisinin bu konuyu ilettiğini de belirterek, “Seçim öncesi 26 arkadaşımızı sendikalı olması iddiasıyla işten çıkartılmaları büyük yanlış. Pazar günü iki milletvekilimize de konuyu aktardım. Önümüz seçim. İnşallah gerekeni yaparlar. Amaçları sendikayı bahane edip işçi azaltma yoluna gidiyorlar. İşçi arkadaşlara tebligatlar elden verilmek istenmiş. Bende konuyu öğrenince arkadaşlara tebligatları almamalarını ve olayın hukuki yoluyla halledilmesi, noter kanalıyla tebliğ edilmesini istedim. İnşallah iddialar doğru değildir ve arkadaşlarımız seçim öncesi işsiz kalmazlar” diye konuştu. Bu esnada Başkan Ay, dışarıya çıkan işçilerin işlerinin başına dönebileceklerini ve yine işçilerin kurum içersinde beyanat vermelerinin yasak olduğunu bildirmesiyle kısa süreli bir tartışma yaşandı.

7 AYLIK İŞÇİYİZ

Bolu Belediyesi Temizlik İşlerinde taşeron olarak çalışan ve dün sabah görev yerlerine gönderilmeyerek işten çıkartıldıklarını iddia eden kadın işçilerde; “İşe gireli daha 7 ay oldu. İyi bir işimiz var diye sevinirken kapı önüne konulduk. Aile düzenlerimiz bozulacak ve evimize ekmek parası getiremeyeceğiz. Çoluk çocuğumuzu nasıl okutacağız. Bir an önce işlerimize geri dönmek istiyoruz. Belediye yetkilileri biz kimseyi işten çıkartmadım, çalıştığın firma sizi çıkarttı diyorlar. Gerçek ortaya çıksın” diye konuştular.  


Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2015, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
DOĞRUYA DOĞRU
DOĞRUYA DOĞRU - 5 yıl Önce

onu bunu bilmem ama resimdeki zabita varya işte onun işine son verilmesi lazim

oğuzhan aktan
oğuzhan aktan - 5 yıl Önce

beledi̇ye bunu ni̇ye yapar ki̇ ayip bi̇şey herkezi̇n riskini eli̇nden aldi o kadinlar şi̇mdi̇ ne yapaçak nerde çali̇şak

Koroglu14
Koroglu14 - 5 yıl Önce

o zabıta kardeşimiz işini düzgün yapan birisi olduğu için mi bu eleştiri. i̇şini düzgün yapan herkesi koyalım kapının önüne . sonrada belediyekiler yatıyor. profesör maaşı az efendim diye yorum yapalım.

DOĞRUYA DOĞRU
DOĞRUYA DOĞRU - 5 yıl Önce

köroğlu 14 bilmediğiniz şeyler var.o zabıta görevi geregi değil işine geldiği gibi hareket ediyor

gerçek
gerçek - 5 yıl Önce

sendika cep doldurma peşinde.sinan ay lüks araçla bedavadan işçilerin parasıyla gezer durur şov yapar.işçide saf saf bakar durur.sendikacılığı adam gibi yapsalar tamam.ama bunlar para derdinde.ne kadar üye o kadar para.biraz aklı olan bilir.

sendika
sendika - 5 yıl Önce

bu sendika insanlara faydansından çok zararı dokunuyor arkadaş

artist sendikacı
artist sendikacı - 5 yıl Önce

ya bu sendikacı sinan değil mi? yalandan orada bağırıyor gibi görünmesine bakmayın. aslında masanın öbür tarafında çoktan satmıştır işçiyi. sinan denen başkan, önce kendini, sonra arabalarını, sonra kiminle akşam nerede nasıl olacağını düşünür. gerisi laf ve artistlik

madur işçi
madur işçi - 5 yıl Önce

arkadaşlar burada işten çıkarılan işçilerden birisiyim bulu belediyesinin bize imzalattırdığı kağıtlardan sizin haberiniz varmı aynen şöyle hiçbir hak talep etmeden işi aksatmayacağıma deyip altına ad soyad imza elbise parası aldım ayakkabı aldım şu parası aldım bu parası aldım altına imza siz olsanız ne yapacaktınız varmı bir fikriniz


SIRADAKİ HABER

banner128