Bu işe kim dur diyecek?

Bolu’da son günlerde bazı inşaat çalışmalarında işçilerin hiçbir iş güvenliği almadan adeta ir cambaz gibi yüksek alanlarda çalışması ölüme davetiye çıkartmaya devam ediyor. Daha 15 gün önce Salık Mahallesinde bir işçinin apartmanın dördüncü katında çalışırken iskelenin kayması sonucu hayatını kaybetmesi bazı işçilere örnek olmamış gibi.

 Bu işe kim dur diyecek?

Haber: KASIM ŞAHİN

İlimizde son günlerde inşaatlarda çalışan işçilerin can güvenliğini iç düşünmeden iş güvenliği almadan çalışmalarını sürdürmesi mantığa sızmaz durumda. İlimizde bir inşaat işçisinin hayatını kaybetmesi ise örnek teşkil etmiyor. Bolu’nun en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi üzerindeki Şoförler ve Otomobilciler Odasının eski binasının yıkım işini alan müteahhit firmanın işçileri ölüme resmen meydan okur gibiydiler.

Eski binanın yıkım işinde çalışan cambaz gibi kolanların arasında hitle ile kırım yapması diğer işçinin de hitlinin kablosunu taşıması adeta ölüme meydan okumak gibiydi. Yüzlerce insanın bakışları arasında hiçbir iş güvenliği almayan işçilerin beşinci katta ölüme meydan okumasına hangi kurumun ve hangi yetkilinin dur diyeceği ise merak konusu oldu.Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2015, 18:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
kato
kato - 5 yıl Önce

buişe kato durdiyecek tek rakip

SIRADAKİ HABER

banner128